Za nami intensywny weekend w wykonaniu drużyn Akademii Lechii Gdańsk. Mecze 3. kolejki rozegrały drużyny do lat 19 i 17, a sezon zaczęły także panie i drużyna U-15. Oto raport wyników.

Jako pierwsze na boisko wybiegły piłkarki Artura Kaima, które rozpoczęły rywalizację w nowym sezonie III ligi kobiet. Dziewczyny zmierzyły się na inaugurację na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz. Mecz zakończył się remisem 1:1, a jedynego gola zdobyła Sara Strychalska. - Wprowadzamy nowe rozwiązania w fazie budowania gry, które kapitalnie funkcjonowały w pierwszej połowie. Stworzyliśmy dużo szans strzeleckich, odpowiednio zabezpieczaliśmy przestrzenie i przeciwnikowi trudno było grać w kontry. W drugiej połowie przeciwnik wyszedł zmotywowany do odrabiania strat narzucił wysokie tempo gry co spowodowało, że trudniej było nam się utrzymywać przy piłce. Tracimy bramkę z rzutu karnego w końcówce spotkania.Stwarzamy jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki, natomiast nie udaje nam się ich wykorzystać. Dziękuję drużynie za ogromne zaangażowanie i poświęcenie dla dobra drużyny. Analizujemy spotkanie wyciągamy wnioski i szykujemy się do kolejnego spotkania - mówił po meczu trener Kaim.

Chemik Bydgoszcz - Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)

Gol: Strychalska

Skład Lechii: Gocel - Bukowska, Wróblewska, Pipiórka, Ciesielska (60' Wnuk), Urban, Piotrkowska, Szprada ( 80' Małoszycka), Pierzchlińska (60' Rogalewska), Strychalska

W sobotę o 14.00 przy Traugutta 29 rozpoczął się mecz drużyny U-19 z Jagiellonią Białystok. Spotkanie było bardzo wyrównane. Niestety w 65. minucie Lechiści stracili bramkę, a chwilę wcześniej też jednego zawodnika. Czerwoną kartkę obejrzał bowiem Bartosz Szczepankiewicz. Biało-Zieloni ostatecznie przegrali 0:1. - Czujemy duży niedosyt po tym spotkaniu, z przebiegu gry mecz bardzo wyrównany. Dobrze realizowaliśmy założenia, grając przede wszystkim w piłkę i narzucając swój styl gry przeciwnikowi. Niestety czerwona kartka pokrzyżowała nasze plany. Wyciągamy wnioski z dzisiejszego meczu i pracujemy dalej - ocenił Łukasz Gajowniczek.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:1 (0-0)
Skład Lechii: Gutowski - Madej (72 Pospieszny), Polańczyk, Ziółkowski, Woźniak - Łuszcz (65 Richert), Williams, Szczepankiewicz, Kardas (70 Zając ), Jesionowski - Bieliński (58 Wiśniewski)
Czerwona kartka: Szczepankiewicz 65” (za dwie żółte)

W sobotę swój mecz rozegrali także zawodnicy z zespołu U-17. Ci zmierzyli się na wyjeździe z Poznańską 13. Już po 20 minutach Biało-Zieloni przegrywali dwiema bramkami. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Lechistów 2:4. - Mecz nie rozpoczął się dla nas dobrze. Po 19 minutach przegrywaliśmy 2-0. Pomimo iż prowadziliśmy grę, to przeciwnik był skuteczniejszy. W 26 minucie łapiemy z rywalami kontakt, wykorzystując rzut karny. Po przerwie doprowadziliśmy do remisu 2-2, jednak w końcówce to gospodarze byli konkretniejsi i zdobyli 2 bramki - ocenił mecz Maciej Sikorski.

SKS 13 Poznań - Lechia Gdańsk 4:2 (2:1)
Gole: Dawidowski, Pieczka
Skład Lechii: Buła - Ligęza (46’ Krajewski), Gołębiewski, Sobiech, Puchalski, Dziedzia (85’ Łukasiak), Łodożyński (68’ Igielski), Szyca (83’ Jagodziński), Dawidowski (58’ Rymuszka), Pieczka, Sinkiewicz (77’ Radtke)

W niedzielę inauguracyjny mecz Centralnej Ligi Juniorów rozegrali zawodnicy z drużyny U-15. Ich rywalem był zespół AP Reissa Jarocin. Biało-Zieloni wygrali aż 8:1! Cztery gole zdobył Kwiatkowski. Była to udana inauguracja zespołu Pawła Rosińskiego.

AP Reissa Jaorocin - Lechia Gdańsk 1:8

Gole: Kwiatkowski (cztery), Mirosławski (dwie) oraz Jóskowski i Zmiarowski

Skład Lechii: Piecuch - Burzyński, Bieliński, Abramowicz, Block, Kogut, Jóskowski, Zmiarowski, Riebandt,Górski, Kwiatkowski

Za tydzień drużyna U-15 zagra u siebie z Lechem II Poznań. Mecz zaplanowano na sobotę 31 sierpnia na 12.00. Drużyna do lat 17, również u siebie, zmierzy się z Pogonią Szczecin. Pierwszy gwizdek 31 sierpnia o 14.00. Drużynę U-19 czeka wyjazd na mecz z Cracovią (31 sierpnia, 12.00). Z kolei w III lidze pań Lechistki zagrają u siebie z TAF-em Toruń. Mecz w sobotę 31 sierpnia o 13.00.