W nowym sezonie trenerem I drużyny Akademii Lechii Gdańsk U-17, która występuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów będzie Wojciech Kustoń, czytamy na oficjalnej stronie Klubu.

Trener Kustoń obejmie również funkcje Szefa Działu Metodologii Szkolenia w Akademii Lechii Gdańsk. Asystentem trenera w drużynie U-17 pozostanie Dawid Kierzek.

Wojciech Kustoń w swojej karierze prowadził zespoły młodzieżowe w Akademii Warty Poznań, Akademii Stali Rzeszów i Akademii Cracovii. Związany był również z Akademią Lecha Poznań, a także współtworzył dział programowy i koordynował proces szkoleniowy w Akademii Stali Mielec i Akademii Cracovii.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać do Akademii bardzo dobrego trenera, a przy okazji metodologa, którego jednym z głównych zadań będzie ujednolicenie modelu gry dla piłki 11-osobowej dla drużyn od U-14 do U-19. To bardzo istotne z punktu widzenia szkoleniowego i ciągłości rozwoju naszych uzdolnionych zawodników – powiedział dyrektor Akademii Paweł Wolański

– Cieszę się, że dołączam do projektu Akademii Lechii Gdańsk. Swoje umiejętności i doświadczenie chciałbym przełożyć na proces szkoleniowy tak, aby zachowana była unifikacja i ciągłość na poszczególnych etapach. Dziękuję Panu Dyrektorowi i Zarządowi klubu za zaufanie – powiedział trener Wojciech Kustoń

Rozpoczęcie współpracy z nowy trenerem zostało zatwierdzone przez nowego właściciela Klubu – Paolo Urfera. 

źródło: Lechia Gdańsk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora