Trener Tomasz Byszko po ośmiu latach odchodzi z Lechii, o czym informowaliśmy już kilkanaście dni temu. Dyrektor Akademii Paweł Wolański przekazał szczegóły rozstania ze szkoleniowcem. - Mam nadzieję do zobaczenia - przekazał.

- Wspólnie rozmawialiśmy z trenerem w grudniu po zmianie trenera z U19 na U17. To na pewno było dla niego osobiście nieco bolesne. Ja Tomka Byszko bardzo szanuje i ma fajnie spojrzenie na piłkę nożną - przekazał Wolański. - Umówiliśmy się na kolejne spotkanie pod koniec sezonu. Trener przyszedł i powiedział, że jest trochę zmęczony - dodał.

Jak usłyszeliśmy trener Tomasz Byszko chce także spróbować sił w piłce seniorskiej, co zresztą nie dziwi - był już bowiem asystentem w pierwszej drużynie Lechii. -  Tomek Byszko widzi się bardziej w piłce seniorskiej i to był głownym argumentem. Takiej drogi nie można mu zabierać. Całą swoją drogą pokazał. On sobie poradzi. I nie mówimy do widzenia, tylko mam nadzieję, że do zobaczenia - przekazał dyrektor Akademii.

A kto zastąpi 30-latka w zespole U-17? - Decyzja jeszcze nie zapadła. Mamy czas do 10 lipca, wtedy startują treningi. Podejmiemy ją niedługo - zakończył Wolański.

źród własne