W sobotę 10 maja 2014 roku otwarty został zamiejscowy ośrodek Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk w Elblągu.

Tym samym projekt „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” wyszedł poza granice województwa pomorskiego.

W latach 2012-2013 w ramach programu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” otwartych zostało dziesięć zamiejscowych ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. Jedenastym został Elbląg.

- „Jedenaście” to w futbolu ważna liczba: z tylu zawodników składa się piłkarska drużyna, z tylu metrów strzela się mające często decydujący wpływ na losy meczu rzuty karne. Podobnie jest w przypadku ośrodków Akademii otwieranych w ramach „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”. Nasz jedenasty ośrodek ma niezwykłą wartość, bo jako położony poza województwem pomorskim, jest symbolem systematycznego rozwoju projektu i pokonywania kolejnych granic. To może być klucz do sukcesu, który – o czym jestem przekonany – odniesie ten projekt – mówi Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy LOTOS SA. 

Ośrodek w Elblągu powstał na mocy umowy pomiędzy APLG, a Miejskim Młodzieżowym Klubem Sportowym Concordia.     
- Elbląg jest dla nas bardzo ważny, ze względu na stosunkowo niedużą odległość od Gdańska. To duże miasto, w którym już dziś szkolenie prowadzone jest na wysokim poziomie. Wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie jeszcze bardziej podnieść jego jakość, a w przyszłości zarówno Lechia, jak i Concordia będą miały pożytek z wychowanków. Po raz pierwszy otwieramy ośrodek zamiejscowy poza granicami województwa pomorskiego, ale pewnie nie po raz ostatni, bo dużo wniosków o współpracę trafia do nas właśnie z województw ościennych – tłumaczy Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. 

Concordia Elbląg założona została w 1987 roku. Na 25-lecie klubu drużyna seniorów odniosła swój dotychczas największy sukces, awansując do II ligi. Oczkiem w głowie klubu jest jednak szkolenie młodzieży. 
- Przystąpienie do projektu to dla naszej młodzieży wielka szansa, gdyż zyskujemy kanony szkoleniowe Lechii, co przy silnym sponsorze jakim jest LOTOS gwarantuje stabilny i systematyczny rozwój. Jesteśmy rodzinnym klubem, nie jesteśmy silni finansowo, a Lechia i LOTOS wychodzą naprzeciw naszym potrzebom. Elbląg znajduje się co prawda w innym województwie, ale ze względu na bliskość Gdańska zawsze silne był z nim związany. My zresztą od kilku lat współpracujemy już z Lechią na poziomie seniorów, a teraz zacieśnimy jeszcze więzi w piłce młodzieżowej – mówi Marek Burkhardt, dyrektor Concordii Elbląg. 

Programem w Elblągu objęte zostaną dzieci z roczników 2002-2008. Dzięki przychylności władz Elbląga młodzi piłkarze Concordii korzystają z bazy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora