W sobotę na stadionie przy Cichej dojdzie do 59 spotkania w historii Lechii Gdańsk i Ruchu Chorzów.

W dotychczasowych 58 meczach Biało-Zieloni byli górą 18 razy, padło 18 remisów a 22 razy zwyciężali nasi rywale.

Pierwszy historyczny pojedynek został rozegrany w Gdańsku 22 września 1947 roku. Goście zwyciężyli 1:0, my niestety posiadamy jedynie skromne dane z tego spotkania (brak składu Lechii) [zobacz szczegóły].

Pierwszy raz w Chorzowie graliśmy 16 listopada 1947 roku i tu niestety również Lechia zanotowała porażkę tym razem 4:1 a jedynego gola strzelił Roman Rogocz w 75 minucie spotkania [zobacz szczegóły meczu].

Biało-Zieloni pierwsze zwycięstwo w Chorzowie odnotowali 19 października 1958 roku. Po bramkach Bogdana Adamczyka w 32 minucie i Roberta Gronowskiego w 52 (rzut karny) Lechiści wygrali 2:0 [zobacz szczegóły meczu].

Lechia Gdańsk Ruch Chorzów

Do tej pory Lechia odniosła 4 zwycięstwa w Chorzowie. Ostatnie miało miejsce 9 listopada 2012 roku. Biało-Zieloni zwyciężyli 1:0 a jedynego gola zdobył Kacper Łazaj w 86 minucie tego spotkania [zobacz szczegóły meczu]