Colors: Orange Color

Środowy mecz w Chełmie, w ramach 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski, poprowadzi Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. W bieżącym sezonie będzie to jego drugi pojedynek z udziałem Lechii. W meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy prowadził mecz biało-zielonych z Jagiellonią Białystok. Mecz rozgrywany w Gdańsk zakończył się rezultatem 1:1.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Mariusz Złotek szczęśliwy dla Lechii

Historia oficjalnych spotkań derbowych Lechii Gdańsk z Arką Gdynia rozpoczęła się 2 września 1964 roku od drugoligowego meczu rozgrywanego w Gdańsku. Od tego czasu Biało-Zieloni 43 razy trafiali do bramki Arki. Pierwszym strzelcem został Janusz Charczuk, a jak na razie ostatnim Flavio Paixão.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Od Charczuka do Flavio, czyli biało-zielony patent na Arkę

We wtorek 24 września Lechii Gdańsk w 1/32 Totolotek Pucharu Polski spotka się w Wejherowie z Gryfem. Do tej pory oba zespoły spotykały się ze sobą zaledwie 7 razy. 6-krotnie zwyciężali Biało-Zieloni.  Warto od razu dodać, że mecz ten będzie bardzo ciekawą konfrontacją z uwagi na historię naszego klubu.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Gryf Wejherowo - Pierwszy w historii rywal Lechii Gdańsk

Sobotnie wydarzenie na Traugutta 29 pod tytułem 'Mecz, który się nie odbył' to widowisko sportowe zorganizowane przez Muzeum II wojny w Gdańsku. Zawody stoczyły dwa kluby zasłużone dla Polski Gedania Gdańsk i Lechia Lwów. Podczas tego pojedynku piłkarskiego nie chodziło i wynik, lecz o pamięć.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Mecz, który się nie odbył. Gedania Gdańsk - Lechia Lwów