Colors: Orange Color

Zapraszamy Was dzisiaj na podróż w czasie do sezonu 1966/66. W wasze ręce oddajemy porządnie opracowany zestaw ponad 200 nowych materiałów prasowych z tego sezonu. Relacje, tabele, zapowiedzi, wywiady, ciekawostki. Wszystko o pierwszej i drugiej drużynie. Mecze ligowe, pucharowe i towarzyskie. Mamy nadzieję, że zachęci to Was do poszerzenia swojej wiedzy o występach Biało-Zielonych blisko 60 lat temu.

Czytaj więcej: Odkrywamy karty historii - sezon 1965/66

Jednym z zadań, które przed sobą stawiamy, jest odtworzenie historii Lechii Gdańsk. Uporządkowanie meczów i składów to jedno. Druga, równie ważna sprawa to LUDZIE. Piłkarze, trenerzy, działacze. Pierwsza drużyna, rezerwy a od kilku lat również dziewczyny. Do wielu osób udaje nam się dotrzeć, ale pozostaje nadal sporo takich, których nie potrafimy namierzyć. Tym razem szukamy kontaktu z rodziną JANA ERYKA RICHERTA.

Czytaj więcej: Jan Eryk Richert - szukamy kontaktu z rodziną

Zapraszamy dzisiaj w podróż w czasie do sezonu 1964/65. W wasze ręce oddajemy porządnie opracowany zestaw ponad 200 materiałów prasowych z tego sezonu. Relacje, tabele, zapowiedzi, wywiady. Wszystko o pierwszej i drugiej drużynie. Mecze ligowe, pucharowe i towarzyskie. Mamy nadzieję, że zachęci to Was do poszerzenia swojej wiedzy o występach Biało-Zielonych blisko 60 lat temu.

Czytaj więcej: Odkrywamy karty historii - sezon 1964/65

Warto powrócić jeszcze do sobotniego meczu Lechii Gdańsk z Wartą Poznań. Nie można przejść obojętnie wokół historycznych wydarzeń, których świadkami wówczas byliśmy. Od dawna zadawaliśmy sobie pytanie, czy a jeśli tak to kiedy Flavio Paixao strzeli swoją bramkę numer 100 w Ekstraklasie. Stało się to właśnie 23 kwietnia 2022 roku.

Czytaj więcej: Pierwszy Lechista w KLUBIE 100!

Zapraszamy Was dzisiaj w podróż w czasie do sezonu 1963/64. W wasze ręce oddajemy porządnie opracowany zestaw ponad 200 materiałów prasowych z tego sezonu. Relacje, tabele, zapowiedzi, wywiady. Wszystko o pierwszej i drugiej drużynie. Mecze ligowe, pucharowe i towarzyskie. Mamy nadzieję, że zachęci to Was do poszerzenia swojej wiedzy o występach Biało-Zielonych blisko 60 lat temu.

Czytaj więcej: Odkrywamy karty historii - sezon 1963/64

30 lipca 2013 roku w Gdańsku doszło do wielkiego towarzyskiego starcia! Lechia Gdańsk Michała Probierza zmierzyła się z FC Barceloną wyjątkowo wtedy prowadzoną przez asystenta Tito Villanovy - Jordiego Rourę. Kibice zebrani na stadionie oraz przed telewizorami zobaczyli efektowne spotkanie, które zakończyło się wynikiem 2:2. 

Czytaj więcej: Co stało się z Lechią Gdańsk z meczu z FC Barceloną?

28 września 1983 w meczu rewanżowym I rundy Pucharu Zdobywców Pucharów Lechia Gdańsk podejmowała u siebie Juventus Turyn. Pierwszy mecz Juventus wygrał w Turynie aż 7:0, przesądzając sprawę awansu. W rewanżu, po wyrównanym spotkaniu, biało-zieloni przegrali 2:3. Choć do dziś piłkarze Lechii z tamtego okresu są dla kibiców gdańskiego klubu wielcy, to jednak bohaterem trybun tego słonecznego jesiennego dnia był Lech Wałęsa, przyprowadzony na mecz przez swoich znajomych z Ruchu Młodej Polski.

Czytaj więcej: 28 września 1983. Lech Wałęsa na meczu Lechia-Juventus [wideo]

Podkategorie