Colors: Orange Color

Wiosną przyszłego roku ruszą rozgrywki Retro Ligi, której zawodnicy i widzowie będą mogli poczuć się, jakby cofnęli się w czasie o kilkadziesiąt lat. Idealnie odtworzone na wzór przedwojennych koszulki, spodenki, buty i piłki, również przedwojenne zasady gry to wszystko będzie stanowiło o atrakcyjności tych rozgrywek.

Add a comment
Czytaj więcej: Rusza Retro Liga - piłkarska podróż w przeszłość

W niedzielny wieczór na stadionie w Letnicy dojdzie do meczu 'na szczycie' LOTTO Ekstraklasy. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej prowadząca w tabeli Lechia Gdańsk podejmie wicelidera Jagiellonię Białystok. Obie drużyny zmierzą się w oficjalnym pojedynku już po raz 47. Dotychczasowy bilans tych potyczek zdecydowanie przemawia za Lechią, tym bardziej, że Jaga po raz ostatni wygrała w Gdańsku jeszcze w 2013 roku.

Add a comment
Czytaj więcej: Z Jagiellonią zagramy po raz 48 [Historia]

9 września na Stadionie Energa odbędzie się mecz Lechia – Karpaty Lwów. Będzie to swoiste zwieńczenie 115 rocznicy powstania Lechii Lwów. Karpaty zaczynały kopać na boisku Lechii obok Cmentarza Orląt Lwowskich na Łyczakowie, a nasza Lechia w linii prostej wywodzi się od lwowskiej starszej siostry.

Add a comment
Czytaj więcej: Jak potęga hetmańska ze Lwowa do Gdańska