Colors: Orange Color

Rok 2012 był wyjątkowy, elektryzowało nas Euro, odbywające się częściowo na naszym podwórku, dużo mówiło się też o rychle nadchodzącym końcu świata. Oba wydarzenia z perspektywy czasu możemy określić “klapami” —  w kontekście Euro mam oczywiście na myśli wyniki Biało-czerwonych. 9 lat temu wydarzyło się jednak coś, co wspominać możemy ze szczerym uśmiechem. Wróćmy więc pamięcią do spotkania Lechii Gdańsk z Legią Warszawa z przedostatniej kolejki sezonu 2011/2012, wybranego przez was do TOP5 meczów 75-lecia.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: TOP 5 meczów na 75-lecie: Starcie dwóch biegunów

Rok 2019 był dla Lechii Gdańsk bardzo bogaty w sukcesy. Upragniony medal w lidze, Superpuchar Polski oraz Puchar Polski, który otworzył biało-zielonym furtkę z napisem „europejskie puchary”. Dla wielu kibiców było to jak najpiękniejszy sen, który po wielu latach w końcu się ziścił. Piękny był także powrót do Europy po 36 latach i wygrana 25 lipca 2019 roku w Gdańsku z Brøndby IF.. To spotkanie również wybraliście do naszego zestawienia najlepszych pięciu spotkań!

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: TOP 5 meczów na 75-lecie: Wspaniały powrót do Europy!

W nasze ręce trafił prawdziwy rarytas. Zeszyt kibica Lechii Gdańsk prowadzony od roku 1956! Tak, to prawdziwy skarb. Z jednej strony to dokumentacja występów biało-zielonych na arenie piłkarskiej, z drugiej strony niezwykle cenna pamiątka, dla każdego, kto taki zeszyt prowadził. Młodsi kibice nawet pewnie nie wiedzą, o co chodzi. Spróbujemy zatem choć trochę rozjaśnić temat.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Zeszyty z wycinkami czyli wspomnień czar

To był już trzeci sezon Lechii w najwyższej klasie rozgrywkowej po awansie w 2008 roku. W pierwszą sobotę października 2010 roku biało-zieloni pojechali do Warszawy na spotkanie z Legią. I wygrali przy Łazienkowskiej 0:3. Tego pamiętnego spotkania nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu TOP 5 meczów na 75-lecie klubu!

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: TOP 5 meczów na 75-lecie: Legia na kolanach!

Żaden szanujący się kibic Lechii Gdańsk nie powie, że nie ucieszył go spadek największego rywala, przypomnijmy, że od początku tego sezonu Arka Gdynia rozgrywa swoje spotkania w pierwszej lidze. W całej tej sytuacji można jednak zatęsknić za jedną rzeczą — meczami derbowymi. Zróbmy sobie zatem przerwę od świątecznego stołu i wróćmy pamięcią do jednych z najbardziej emocjonujących Derbów Trójmiasta w historii, wybranych przez was do TOP 5 spotkań 75lecia — tych ostatnich.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: TOP 5 spotkań na 75 lecie: Ostatnie Derby Trójmiasta

Warszawa. 2 maja 2019 roku. Wielu kibiców Lechii Gdańsk chyba do końca życia nie zapomni tamtej majówki. Piłkarze Lechii zdobyli drugi w historii klubu Puchar Polski i po 36 latach trofeum ponownie zawitało do Gdańska. Niewątpliwie mecz w Warszawie był jednym z ważniejszych starć w 75-letniej historii Lechii i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby go zabraknąć w naszym zestawieniu TOP5 na 75lecie!

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: TOP 5 spotkań na 75 lecie: Biało-zielony Stadion Narodowy

Podkategorie