Stadion poznańskiego Lecha jest dla Biało-Zielonych zaczarowany.

Lech jest drużyną z którą Lechia rozegrała najwięcej spotkań w historii (64 mecze). Oba zespoły grały ze sobą bardzo często zarówno w Ekstraklasie jak i w drugiej lidze.

Bilans tych spotkań jest niestety zdecydowanie korzystniejszy dla naszego najbliższego rywala, który wygrał aż 30 razy, zanotowaliśmy 12 remisów i 22 wygrane Lechii Gdańsk.

Niby tych naszych zwycięstw jest dużo ale niestety stadion w Poznaniu jest chyba dla nas zaczarowany.

Ostatni raz zwyciężyliśmy tam 3 kwietnia 1966 roku a jedyną bramkę strzelił w 20 minucie Grzegorz Oprządek. [zobacz szczegóły meczu] Tym samym nie potrafimy tam wygrać już 18599 dni.

Z kolei ostatni raz w Ekstraklasie zwyciężyliśmy 6 maja 1962 roku również 1:0 a strzelcem zwycięskiego gola był Bogdan Adamczyk, który wykorzystał rzut karny w 37 minucie spotkania. [zobacz szczegóły meczu]

Warto jednak podkreślić iż ostatni mecz rozgrywany w Poznaniu 28 kwietnia 2016 roku zakończył się bezbramkowym remisem, co przerwało serię 11 zwycięstw!!! gospodarzy z rzędu.

Niestety piłkarze Lechii nie będą mogli jutro liczyć na wsparcie swoich Kibiców, mamy jednak nadzieję, że przywiozą co najmniej 1 punkt z gorącego regionu, a doskonale wiemy jakie znaczenie dla Lechii ma niedzielny pojedynek.

Pełna historia spotkań z Lechem Poznań

źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora