Do naszej redakcji dotarła dziś smutna informacja. W wieku 79 lat zmarł Leszek FUTYMA, który reprezentował barwy Lechii Gdańsk w sezonie 1962/63 na poziomie Ekstraklasy.

Futymka, jak mówili na niego koledzy z boiska urodził się w Drgiczu koło Węgrowa. Był wychowankiem gdańskiej Lechii, w której grał również jego brat Arkadiusz.

W pierwszej drużynie zadebiutował 15 marca 1963 roku w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków. Na początku drugiej połowy zastąpił Grzegorza Oprządka.

1963.05.20.30 wisly z lechia echokrk

Tydzień później 26 maja 1963 roku zanotował swój drugi, a zarazem ostatni występ w pierwszej drużynie Lechii Gdańsk. Biało-Zieloni pokonali ŁKS Łódź a Futyma został w drugiej połowie zmieniony przez Henryka Wieczorkowskiego.

1963.05.27.charczuk i adamczyk zaczeli strzelac sport

Nie był zawodnikiem pierwszoplanowym, ale z Biało-Zielonymi był związany przez większość swojej piłkarskiej przygody (lata 1956-1964). Później grywał również w drużynach Pogoni Tczew oraz MRKS Gdańsk.

Redakcja Lechia.net składa rodzinie zmarłego szczere kondolencje!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora