Dotarła do nas smutna informacja. Dzisiaj w nocy w wieku 81 lat zmarł 'najbardziej skuteczny prezes' Lechii Gdańsk Andrzej Januszewski.

W lutym 1983 roku Januszewski zastąpił na stanowisku prezesa Ireneusza SZEMIELA. Przybył na wybrzeże z Dolnego Śląska i sprawił, że Lechia zaczęła grać jak z nut. Pełnił swoje obowiązku w najważniejszym okresie Lechii Gdańsk z czasów gry na Traugutta 29.

To za jego kadencji Biało-Zieloni zdobyli Puchar Polski oraz grali pamiętny dwumecz z Juventusem Turyn.

Ze stanowiska prezesa ustąpił w momencie wywalczenia awansu przez Lechię do Ekstraklasy. Zastąpił go Andrzej GRABOWSKI.

Januszewski został ponownie prezesem po Grabowskim. Pełnił swoją funkcję bardzo krótko, do czasu powołania 5-osobowego Prezydium.

Oddajmy głos ówczesnemu Dyrektorowi klubu Zbigniewowi Golemskiemu:
- Z inicjatywy Jasia Oficjalskiego to się wszystko zaczęło kręcić. Pułkownik zlecił firmie Januszewskiego jakieś duże roboty, dogadali się w sensie towarzysko-sportowym i to się zaczęło kręcić wtedy. Januszewskiemu to się spodobało, na piłce się nie znał, był przyjezdny z Wrocławia, chciał w tym towarzystwie zaistnieć i wiedział, że przez sport mu się to najłatwiej uda.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy szczere kondolencje.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek 12 lipca o godzinie 13:30 na Łostowicach.

źródło: własne/ Lechia Historia

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora