Bardzo szybko odpowiedzieliście na nasz apel.

Dzięki pomocy tylko jednej osoby udało nam się uzupełnić dane w kilkunastu meczach z lat 1965-1971.

Poza drobnymi uzupełnieniami jak składy naszych rywali, frekwencje czy nazwiska sędziów prowadzących dany mecz udało nam się w kilku przypadkach uzupełnić składy Lechii a w jednym nazwisko strzelca bramki.

Wszystkie te uzupełnienia wpływają każdorazowo na zmiany w tabelach wszechczasów, zarówno jeśli chodzi o występy w biało-zielonym trykocie jak też wśród strzelców bramek.

Poniżej znajdziecie odnośniki do aktualnych klasyfikacji.

TOP 100 występów w Lechii Gdańsk

Najlepsi strzelcy w historii Lechii Gdańsk

Jak widać po powyższych zestawieniach, szczególnie zaś po zestawieniu występów w barwach Lechii, każde uzupełnienie danych z okresu 1967-1972 wpływa na sam top.

Dodatkowo od czasu do czasu w materiałach prasowych, z których czerpiemy swoją wiedzę pojawiają się rodzynki, których nie potrafimy rozgryźć. Przykład poniżej.

1970-05-24 Gwardia Koszalin – Lechia Gdańsk 0:1

W relacji prasowej z Głosu Koszalińskiego pojawia się w Lechii piłkarz o nazwisku Luberski. Czy to kaczka dziennikarska? A może rzeczywiście taki piłkarz grał wtedy w Lechii. Póki co jest to dla nas niewiadoma.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora