Interesujesz się historią Lechii Gdańsk? Pomóż nam ją uporządkować.

Redakcja Lechia.net od lat kompletuje na stronie wszelkie historyczne materiały dotyczące naszego klubu.

Kolekcjonujemy materiały prasowe, bilety, programy, pamiątki i wiele innych rzeczy, które poprzez naszą stronę internetową chcemy zaprezentować godnie całemu światu.

Archiwum prasowe

Bilety z meczów Lechii

Programy meczowe

Być może właśnie teraz, gdy Lechia walczy o podium jest dobry moment by dotrzeć z naszym apelem do szczególnie tych starszych kibiców, którzy fascynowali się Lechią gdy wielu z nas nie było jeszcze na świecie.

Tym samym ponawiamy nasz apel. Stale szukamy wszystkich informacji o początkach Lechii. Szczególnie o meczach z lat 1945-1948. Niestety brakuje nam wielu składów, strzelców bramek itp.

To samo tyczy się lat 1967-1972 gdy Biało-Zieloni występowali w III lidze. Z tego okresu brakuje nam bardzo dużo danych. Niestety tak dziurawe zasoby nie pozwalają na kompletne opracowanie statystyk dotyczących wszystkich sezonów Lechii Gdańsk począwszy od 1945 roku.

Sezon 1967/68

Sezon 1968/69

Sezon 1969/70

Sezon 1970/71

Sezon 1971/72

Jeżeli posiadasz jakieś materiały i chcesz nam pomóc nie czekaj tylko pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora