Środowy mecz w Chełmie, w ramach 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski, poprowadzi Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. W bieżącym sezonie będzie to jego drugi pojedynek z udziałem Lechii. W meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy prowadził mecz biało-zielonych z Jagiellonią Białystok. Mecz rozgrywany w Gdańsk zakończył się rezultatem 1:1.

Po raz pierwszy sędziował mecz Lechii 22 marca 2008 roku. Lechia pokonała wówczas, w meczu o mistrzostwo II ligi, na wyjeździe GKS Jastrzębie 1:0 po bramce Piotra Cetnarowicza w 67' [zobacz szczegóły meczu].

Sędzia ten jest bardzo szczęśliwy dla Biało-Zielonych, o czym świadczą statystyki. Prowadził do tej pory 15 pojedynków z udziałem Lechii Gdańsk, z czego 8 zakończyło się naszą wygraną, padło 6 remisów i tylko raz przegraliśmy.

Warto też dodać, że prowadził 7 meczów wyjazdowych Lechii. 4 z nich zakończyły się wygraną biało-zielonych, zanotowaliśmy też 3 remisy.

Liczymy zatem, że nie będzie trzeba się specjalnie stresować występem naszych piłkarzy. Miejmy nadzieję, że po meczu w Wejherowie wnioski już dawno wyciągnęli i podejdą z szacunkiem do rywala.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora