W czwartek poznaliśmy obsadę 13 kolejki PKO Ekstraklasy. Sobotni mecz Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze, na Stadionie Energa, poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa. Dla 38-letniego arbitra będzie to pierwsze spotkanie Lechii Gdańsk w bieżącym sezonie i 39. w jego sędziowskiej karierze.

Bilans Lechii w meczach prowadzonych przez polskiego arbitra międzynarodowego z Krakowa to 16 zwycięstw, 12 remisów i 10 porażek.

Tomasz Musiał po raz pierwszy sędziował mecz Lechii Gdańsk ponad 11 lat temu. 4 maja 2008 roku w Łowiczu, w meczu drugoligowym, Lechia zremisowała z Pelikanem 2:2. Bramki dla gdańszczan zdobyli 73' Karol Piątek, 90' Maciej Rogalski.

Pomimo tak dużej liczby meczów Lechii, sędzia Musiał zaledwie raz prowadził spotkanie Biało-Zielonych z Górnikiem Zabrze. W dodatku był to mecz w ramach rozgrywek o Totolotek Puchar Polski. 27 lutego 2019 roku w Zabrzu górą była Lechia. Mecz zakończył się naszą wygraną 2:1 a bramki dla Biało-Zielonych zdobyli 33' Michał Mak, 85' Tomasz Makowski.

Poniżej w linku wszystkie mecze Lechii Gdańsk, które prowadził Tomasz Musiał.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora