Lechia Gdańsk zmierzy się dzisiaj w Krakowie  z Cracovią. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30. Sędzią tego spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Krzysztof Jakubik prowadził w obecnym sezonie jeden mecz z udziałem Lechii. W 2. kolejce biało-zieloni zremisowali przed własną publiczności z Krakowską Wisłą 0:0.

Sędzia Jakubik prowadził w sumie do tej pory 13 spotkań Lechii Gdańsk, z czego 4 to zwycięstwa, 4 remisy i 5 porażki po stronie Biało-Zielonych.

Po raz pierwszy prowadził mecz Lechii Gdańsk 7 marca 2014 roku. Rywalem Biało-Zielonych była drużyna Korony Kielce. Niestety Lechia przegrała 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył Jovanović w 56' minucie spotkania.

W sobotę Krzysztof Jakubik, po raz drugi w historii poprowadzi mecz Lechii z Cracovią. Po raz drugi będzie to także mecz rozgrywany w Krakowie. Za pierwszym razem w meczu 30. kolejki ubiegłego sezonu górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 4:2.

Warto dodać, że Krzysztof Jakubik 7-krotnie sędziował wyjazdowe mecze Lechii. Bilans tych spotkań to 2 nasze wygrane, 2 remisy i 3 porażki. 

toto ln

Ciekawostki dotyczące meczu Cracovia - Lechia:

  • W 4 z 5 ostatnich spotkań ligowych rozegranych na wyjeździe Lechia strzeliła 2 gole;
  • Cracovia to jedyny zespół w lidze, który w tym sezonie strzelił co najmniej jednego gola w każdym spotkaniu;
  • W każdym z 5 ostatnich spotkań wyjazdowych Lechii rozegranych w lidze kibice obejrzeli co najmniej 3 gole;
  • W 5 ostatnich występach w lidze Cracovia zagrała w kratkę - porażka, zwycięstwo, remis, porażka, zwycięstwo...

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora