Sobotnia wygrana Biało-Zielonych z Koroną Kielce 2:0 przyniosła 3 punkty, które nie tylko dały nam awans w ligowej tabeli obecnego sezonu. Dzięki tej wygranej Lechia Gdańsk wskoczyła na 15 pozycję w Tabeli Wszechczasów Ekstraklasy.

Na początku bieżącego sezonu zaktualizowaliśmy Tabelę Wszechczasów Ekstraklasy o wyniki z minionego sezonu. Gdańszczanie byli wtedy na 16 pozycji. Napisaliśmy też, ile punktów Lechia musi zdobyć, by awansować na kolejne pozycje.

Na koniec sezonu 2018/2019 Biało-Zieloni mieli na koncie 867 punktów. Na 15 pozycji była Polonia Bytom z dorobkiem 881 punktów. Różnica była niewielka i wiadomym było, że po kilku kolejkach obecnego sezonu Lechia przeskoczy Polonię.

Tak się właśnie stało 21 września 2019 roku. Dzięki wygranej z Koroną Lechia ma już zdobyte 883 punkty od początku swoich występów w Ekstraklasie i zajmuje obecnie 15 pozycję.

Warto od razu dodać, że 14 miejsce jest również w naszym zasięgu w obecnym sezonie. Przed Lechią w tabeli jest obecnie Zagłębie Sosnowiec z dorobkiem 918 punktów. A jak wiadomo Zagłębie nie występuje w Ekstraklasie w bieżącym sezonie.

Każdy łatwo sobie wyliczy, że to zaledwie 35 punktów. I mało i dużo. Wiadomo, że wszystko zależy od postawy naszych piłkarzy. Jeżeli będą grać tak dobrze, jak w ubiegłym sezonie, to kolejny awans może przyjść już na wiosnę 2020 roku.

Zachęcamy do zliczania punktów i czuwania byśmy nie przegapili tego bardzo ważnego wydarzenia.

źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora