Sobotnie wydarzenie na Traugutta 29 pod tytułem 'Mecz, który się nie odbył' to widowisko sportowe zorganizowane przez Muzeum II wojny w Gdańsku. Zawody stoczyły dwa kluby zasłużone dla Polski Gedania Gdańsk i Lechia Lwów. Podczas tego pojedynku piłkarskiego nie chodziło i wynik, lecz o pamięć.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Gdańskiej Gedanii, a trybuny zgromadziły około 1000 widzów chcących poczuć namiastkę retro spotkania piłkarskiego. Zadbali o to sami piłkarze grający w strojach z epoki oraz część widzów, która była przebrana w stroje z epoki. Między innymi znany i lubiany spiker Gdańskiej Lechii – Marcin Gałek.

 - Chcieliśmy w nietypowy sposób pobudzić dzieci i młodzież do refleksji nad 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Chcieliśmy za pomocą meczu opowiedzieć historię o dwóch klubach, tak ważnych dla historii Gdańska. Lechia Lwów jest nazywana starszą siostrą Lechii Gdańsk. To w Gdańsku kontynuuje się tradycję tego nieistniejącego, lwowskiego klubu, od którego zapożyczono zarówno nazwę, jak i barwy - wyjaśnia dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.