Serwis 90minut.pl przygotował analizę szans poszczególnych zespołów na wejście do pierwszej 8-ki.

Na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy w walce o trzy miejsca w grupie mistrzowskiej pozostały cztery zespoły. Przedstawiamy szanse poszczególnych drużyn.

W 29. kolejce awans do "ósemki" zapewniła sobie - jako piąty zespół - Wisła. Szanse na awans straciły z kolei Piast, Górnik Łęczna i Korona. W walce pozostały więc cztery zespoły.

Aktualna tabela Ekstraklasy

Walka o grupę mistrzowską

Poniżej przedstawiamy szanse poszczególnych drużyn na awans do grupy mistrzowskiej. Są możliwe dwa szczególne przypadki, w których o awansie zadecyduje bilans bramkowy z fazy zasadniczej.

1) Wygrane Górnika, Pogoni i Podbeskidzia i remis Lechii. Wówczas o awansie Lechii lub Podbeskidzia zadecyduje bilans bramkowy tych drużyn z całej fazy zasadniczej, a w chwili obecnej gdański klub ma sześć bramek zapasu.

2) Wygrane Górnika i Podbeskidzia i porażki Pogoni i Lechii. Wówczas o awansie Pogoni lub Lechii zadecyduje bilans bramkowy tych drużyn z całej fazy zasadniczej, a w chwili obecnej "Portowcy" mają trzy bramki zapasu.

Tutaj przeczytasz całą analizę

Źródło: 90minut.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora