Pod takim hasłem jutro o godzinie 10.00 rozpocznie się spotkanie dla podopiecznych gdańskich fundacji i stowarzyszeń opiekujących się osobami niepełnosprawnymi.

Spotkanie organizowane jest w rocznicę śmierci Dawida Zapisek, chłopca, który kochał piłkę nożną i który stał się w Gdańsku symbolem niepełnosprawnego, oddanego swojej pasji, młodego kibica.

Jego formuła przygotowana jest tak, by zapewnić jak najwięcej atrakcji dzieciom, stąd zaproszeni animatorzy zabaw i piłkarze Lechii Gdańsk.

Na spotkaniu Pani Zuzanna Ziajko, z organizacji CAFE Centre for Access to Football in Europe współpracującej z PGE ARENĄ, opowie o wystawie "Pełen dostęp, Pełen Football", która od 1 października 2013 roku zagości na stadionie, jak również o najważniejszej nowości na PGE ARENIE - audiodeskrypcji, technice komentarzy dla osób niewidomych i niedowidzących, która dostępna będzie już od najbliższego meczu Lechii Gdańsk.

Następnie wieczorem o godzinie 18.00 w Kaplicy na gdańskim stadionie odbędzie się Msza św. w I rocznicę dołączenia Dawida Zapisek do "Sektora Niebo". Mszę odprawi Kapelan Lechii Gdańsk - ks. Jędrzej Orłowski. Po mszy około godziny 19:00 na Cmentarzu Łostowickim odbędzie się poświęcenie pomnika na grobie Dawida. Zapraszamy.

Dawid Zapisek w Sektorze Niebo

Źródło: własne