Colors: Green Color

Rok 2019 był z pewnością najlepszym rokiem w historii Lechii. Trzecie miejsce w lidze, a także zdobyty Puchar Polski – co mogłoby się także przełożyć na wysoką jakość meczów wyjazdowych. Niestety nic bardziej mylnego. Dzięki uprzejmości Komisji Ligi, która ukarała Lechię za pokaz pirotechniczny na meczu z Górnikiem pod koniec 2018 roku, otrzymaliśmy zakaz wyjazdowy do końca rundy zasadniczej Ekstraklasy w sezonie 2018/2019.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Wyjazdy w roku 2019 - podsumowanie

11 stycznia 2020 roku, ruszy XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. W Internecie krąży już grafika przedstawiająca plakat, który ogłasza całe wydarzenie. To już dwunasty raz, kiedy to kibice zgromadzą się pod Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, aby tam wspólnie modlić się w intencji ukochanej Polski.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców - zapisy

13 grudnia to szczególny dzień w dziejach najnowszej historii Polski, bardzo znaczący również dla środowiska Gdańskiej Lechii. W 1981 roku Wojciech Jaruzelski wypowiedział wojnę z Narodem, na ulicę wysłano wojsko i czołgi, wprowadzono godzinę policyjną. W ramach protestu w całej Polsce Solidarność organizowała strajki oraz demonstracje.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: XXXV lat FMW oraz rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego

Z myślą o uwiecznieniu flag, które towarzyszyły i nadal towarzyszą kibicom Lechii Gdańsk, około 2010 roku postanowiliśmy zebrać je na naszej stronie oraz w miarę możliwości podać dane dotyczące poszczególnych flag. Obecnie, po dość długiej przerwie, oddajemy Wam zmodernizowany dział, uzupełniony o nowe pozycje, które zadebiutowały w ciągu kilku minionych lat, jednocześnie zaktualizowaliśmy część opisów i rozbudowaliśmy galerie części flag.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Flagi Kibiców Lechii Gdańsk - nowa odsłona!

Jeden z nas, kibiców Lechii Gdańsk, jeszcze nie tak dawno przeżywał wspólnie z nami wszystkimi emocje związane z finałem Totolotek Pucharu Polski. Niestety miesiąc temu Patryk w wypadku auta stracił rękę. Ma szansę normalnie funkcjonować, ale jak zawsze w takiej sytuacji potrzebne jest wsparcie finansowe. Zachęcamy do pomocy.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Wesprzyj zbiórkę pieniędzy na protezę ręki!