Colors: Green Color

Chcesz zostać akcjonariuszem Lechii Gdańsk? Teraz masz ku temu idealną okazję. Jeden z akcjonariuszy mniejszościowych wystawił właśnie na licytację 1 akcję serii A. Z jednej strony to niebywałą okazja, z drugie zobowiązanie. Bo jak wiadomo na posiadaczach akcji ciąży duża odpowiedzialność. Warto dodać, że akcja nie jest sprzedawana dla zysku, ale im wyższa kwota tym lepiej, ponieważ cały dochód pójdzie na wsparcie Muzeum Lechii Gdańsk.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Kup akcję Lechii Gdańsk - wesprzyj Muzeum!

W dobie kryzysu wywołanego światową pandemią wirusa, na naszym kontynencie to Polska była jednym z pierwszych krajów, które zamknęły swoje granice dla przyjezdnych. Premier RP zapytany przez Ursulę von den Leyen, dlaczego Polska zamyka swoje granice odpowiedział - Jestem odpowiedzialny za zdrowie i bezpieczeństwo Polaków.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Kibice w całej Polsce pomagają szpitalom i ratownikom

Rok 2019 był z pewnością najlepszym rokiem w historii Lechii. Trzecie miejsce w lidze, a także zdobyty Puchar Polski – co mogłoby się także przełożyć na wysoką jakość meczów wyjazdowych. Niestety nic bardziej mylnego. Dzięki uprzejmości Komisji Ligi, która ukarała Lechię za pokaz pirotechniczny na meczu z Górnikiem pod koniec 2018 roku, otrzymaliśmy zakaz wyjazdowy do końca rundy zasadniczej Ekstraklasy w sezonie 2018/2019.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Wyjazdy w roku 2019 - podsumowanie

11 stycznia 2020 roku, ruszy XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. W Internecie krąży już grafika przedstawiająca plakat, który ogłasza całe wydarzenie. To już dwunasty raz, kiedy to kibice zgromadzą się pod Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, aby tam wspólnie modlić się w intencji ukochanej Polski.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców - zapisy

13 grudnia to szczególny dzień w dziejach najnowszej historii Polski, bardzo znaczący również dla środowiska Gdańskiej Lechii. W 1981 roku Wojciech Jaruzelski wypowiedział wojnę z Narodem, na ulicę wysłano wojsko i czołgi, wprowadzono godzinę policyjną. W ramach protestu w całej Polsce Solidarność organizowała strajki oraz demonstracje.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: XXXV lat FMW oraz rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego