Colors: Green Color

Robert Kwiatek jest kibicem Lechii Gdańsk od lat 80. Kibicowską karierę rozpoczął jeszcze w milicyjnej Izbie Dziecka, gdzie trafił jako podejrzany o wykonywanie antykomunistycznych napisów na murach. Jak mówi, represje wobec młodych antykomunistów nie pozostały bez odpowiedzi: - Esbek, który się nami zajmował, podporucznik Sławomir Rudnicki, lubił sobie czasami wypić i pod swoim blokiem dostał łomot od naszych chłopaków. Dwa tygodnie był w szpitalu.

Czytaj więcej: Wywiad z chuliganem - Robert Kwiatek [wideo]

Po miesiącach przygotowań, Kibice Razem Lechia Gdańsk, wspólnie z SKLG LWY PÓŁNOCY zapraszają na 1 CHARYTATYWNY BIEG KIBICÓW LECHII GDAŃSK. Po sukcesie zbiórki na rzecz Ratowników Medycznych przyszła pora na zorganizowanie dużej imprezy charytatywnej. Nawiązując kontakt z Fundacją Hospicyjną organizatorzy postanowili w tym roku wesprzeć Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku!

Czytaj więcej: 1 Charytatywny Bieg Kibiców Lechii Gdańsk

W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z limitem osób, XIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców odbędzie się w różnych miastach. W Gdańsku kibice Lechii zapraszają na Mszę św. między innymi do kościoła św. Brygidy przy ul. Profesorskiej 17, w dniu 09.01.2021 tj. w najbliższą sobotę o godzinie 12:30. Łączymy się z Częstochową Mszą św. pod hasłem 'Bóg Cię widzi'. Mszę św. poprowadzi kapelan Lechii Gdańsk ks. Jędrzej Orłowski. Zapraszamy! Podaj dalej!

Czytaj więcej: XIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców

Wydarzenie grudniowe to bardzo smutne karty w naszej historii. Kibice Lechii Gdańsk słyną z tego, że od lat o nich przypominają. Okolicznościowe oprawy, za każdym razem są przygotowane perfekcyjnie i odbijają się szerokim echem w całym kraju. Niestety, żyjemy obecnie w takich czasach, że możemy jedynie przypomnieć, jak wyglądały one w minionych latach. Poniżej przypominamy, jak to wyglądało w minionych latach.

Czytaj więcej: Lechia pamięta [zdjęcia, filmy] - część 2