Pan Waldemar Mroczek nauczyciel matematyki wygrał 4. odcinek 122 edycji teleturnieju 'Jeden z dziesięciu', pokonując rywali. Pan Waldemar zdobył 141 punktów. Kim jest Pan Waldemar, zapytacie.

Pan Waldemar to popularny TANGENS, znany głównie starszej części kibiców Lechii Gdańsk, ale też zapewne bywalcom forum na Lechia.gda.pl, gdzie od samego początku był jednym z aktywniejszych użytkowników. Tangens kibicuje Lechii dłużej, niż większość z nas żyje. Wywodzi się z Nowego Portu i już w latach 70-tych aktywnie działał w Klubie Kibica, o czym możecie poczytać w archiwalnych programach meczowych z tego okresu [np. TUTAJ], ale też w jego wspomnieniach, których przedruk z dawnej wersji Lechia.gda.pl znajdziecie na naszych stronach. 

Waldemar 'Tangens' Mroczek
Waldemar 'Tangens' MroczekOd 1970 kibic Lechii
ur. w 1956 roku w Gdańsku. Wykształcenie wyższe matematyczne. Od 1970 kibic Lechii. Aktywny działacz Klubu Kibica, pełnił w nim funkcje przewodniczącego sekcji historyczno-propagandowej oraz porządkowej. Był z Lechią praktycznie we wszystkich regionach Polski. Od 1986 mieszka w Świnoujściu. Jest spikerem na meczach tamtejszej Floty, współpracuje z lokalnymi mediami, w przeszłości zaś organizował plebiscyty na Sportowca Roku na Wyspach.

A jak wypadł Tangens w teleturnieju - zobaczcie sami.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora