Chcesz zostać akcjonariuszem Lechii Gdańsk? Teraz masz ku temu idealną okazję. Jeden z akcjonariuszy mniejszościowych wystawił właśnie na licytację 1 akcję serii A. Z jednej strony to niebywałą okazja, z drugie zobowiązanie. Bo jak wiadomo na posiadaczach akcji ciąży duża odpowiedzialność. Warto dodać, że akcja nie jest sprzedawana dla zysku, ale im wyższa kwota tym lepiej, ponieważ cały dochód pójdzie na wsparcie Muzeum Lechii Gdańsk.

Dzień dobry.

Chciałbym zaprosić kibiców Lechii do udziału w pewnej akcji 🙂

Postanowiłem wystawić na licytację akcję serii A Lechia Gdańsk S.A. z podwójnym prawem głosu na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Wiem, że wielu kibiców chciałoby taką akcję posiadać. Sam czułem się szczęśliwy, obejmując dwie akcje Lechii, w momencie zawiązywania spółki akcyjnej w 2009 roku.

Dlatego dziś daję możliwość każdemu kibicowi kupienia sobie na własność jednej akcji spółki Lechia Gdańsk S.A.

Kupi ją osoba, która wylicytuje najwyższą kwotę. Licytacja potrwa do 20 czerwca do północy. Data oczywiście nie jest przypadkowa. Licytować można poprzez składanie ofert na mojego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Postaram się na bieżąco podawać aktualną najwyższą kwotę. Wylicytowana kwota w całości zostanie przekazana na Muzeum Lechii Gdańsk, które aktualnie potrzebuje pomocy.

Zastrzegam sobie możliwość odmowy sprzedaży, gdybym podejrzewał złe intencje. Informuję też, że do umowy sprzedaży może nie dojść z innego powodu. Założyciele spółki, czyli posiadacze akcji serii A, w tym akcjonariusz większościowy, mają prawo pierwokupu. Postaram się jednak przekonać ewentualnych chętnych do odstąpienia od skorzystania z tego prawa. Nie chcę powodować rozproszenia akcjonariatu, aby nie sprawiać kłopotów organizacyjnych klubowi, dlatego przedsięwzięcie ma charakter jednorazowy. Sprzedaje wyłącznie jedną akcję. Zapraszam do licytacji.

Michał Piotr Macur
 
aktualizacja 2020-06-04: Po pierwszym dniu do pobicia jest kwota 6000 zł od anonimowego darczyńcy.
aktualizacja 2020-06-05: Padła kolejna propozycja - 7000 zł.
 
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora