W czwartkowe popołudnie żeńska drużyna Lechii rozegrała wyjazdowe spotkanie z Juną-Trans Stare Oborzyska. Mecz zakończył się remisem 0:0.

Dla biało-zielonych punkt przywieziony ze Starych Oborzysk jest cenny w kontekście końcowej pozycji w tabeli. Aktualnie z dorobkiem 38 oczek zawodniczki trenera Roberta Bandrowskiego zajmują czwarte miejsce w tabeli trzeciej ligi. Czwartkowe spotkanie było dość wyrównane, szczególnie w pierwszej połowie. Po zmianie stron gdańszczanki stworzyły sobie kilka niezłych okazji, jednak żadnej nie zamieniły na gola. Mimo bezbramkowego remisu dziewczynom nie można odmówić pełnego zaangażowania i walki do samego końca.

Jak czwartkowe spotkanie skomentował trener Bandrowski

-W pierwszej połowie mecz był wyrównany, choć trzeba przyznać, że więcej szans na zdobycie bramki miały przeciwniczki. W drugiej połowie zagraliśmy już dużo lepiej z tyłu, w zasadzie nie dopuszczając zespół Juny do żadnej groźnej sytuacji pod bramką bronioną przez "Paczo". My za to konstruowaliśmy coraz to składniejsze akcje i tworzyliśmy sytuacje, w których dużo nie brakowało do zdobycia upragnionego gola. Wynik ostatecznie utrzymał się bezbramkowy. Jesteśmy dziś dumni jako trenerzy z naszych dziewczyn, w zasadzie jedyne co robiliśmy z ławki to oklaskiwanie ich zaangażowania i niektórych naprawdę świetnych akcji. Dla nas to bardzo ważne, jak schodząc z boiska i to bez względu na wynik możemy dumnie trzymać głowę w górze, za pozostawienie serducha na boisku i widząc jak zespół realizuje założenia taktyczne inaczej być nie może. Teraz czeka nas myślę trudny mecz w niedzielę, drużyna z Osielska mocno zmieniła skład w porównaniu z rundą jesienną i nie ma co raczej oczekiwać podobnego pogromu jak wtedy. Musimy podejść do tego meczu bardzo skoncentrowani i zrobić na boisku to co sobie założymy, a wtedy powinno być dobrze. - podsumował szkoleniowiec.

Kolejnymi rywalkami Lechii będą zawodniczki Victorii Niemcz Osielisko. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 06 czerwca o 11:00 na Traugutta 29!

Juna-Trans Stare Oborzyska - Lechia Gdańsk 0:0

Skład Lechii: Karolina Palacios - Michalina Marcinkowska, Lidia Zakrzewska, Zuzanna Kwaśnik, Paulina Łapińska - Helena Szprada, Monika Formella, Krystyna Lewna, Joanna Baj - Ewelina Kulla, Weronika Szmatuła