W niedzielnym spotkaniu trzeciej ligi pań żeńska drużyna Lechii Gdańsk wygrała z Victorią Niemcz Osielsko 3:1. W tabeli biało-zielone zajmują czwartą lokatę z dorobkiem 41 punktów.

Po czwartkowym remisie w Starych Oborzyskach zawodniczki trenera Roberta Bandrowskiego czekało kolejne ważne starcie. Tym razem rywalkami były niżej notowane piłkarki z Osielska, które mimo niższej pozycji w lidze, prezentują niezły poziom. Ostatecznie w meczu rozegranym na Traugutta 29 padł wynik 3:1, a na listę strzelców wpisały się Helena Szprada oraz dwukrotnie Weronika Szmatuła.

O krótki pomeczowy komentarz poprosiliśmy trenera Roberta Bandrowskiego, który nie ukrywał zadowolenia z wyniku i debiutanckiej bramki młodej Szprady. - Zespół z Niemcza tak jak wynikało, że wcześniejszej mojej analizy to nie ten sam zespół, z którym graliśmy na jesień. Dużo lepiej poukładany, ale przede wszystkim sporo zawodniczek po prostu dobrze grające w piłkę. Dlatego też wiedzieliśmy, że czeka nas niełatwe spotkanie. Wygrywamy mecz i to jest najważniejsze, zdobywamy kolejne 3 pkt i plan realizujemy. Dziś także pierwszą, debiutancką bramkę dla naszej drużyny zdobyła młodziutka, bo niepełna 16-letnia Helena Szprada, bardzo się cieszę, że to się stało, bo teraz już tylko liczę na więcej. - skomentował szkoleniowiec.

Niestety w spotkaniu urazu kolana doznała Zuzanna Kwaśnik. Jest to kolejny uraz w szeregach biało-zielonych. - Niestety był i smutny akcent w meczu, mianowicie nasza zawodniczka Zuzia Kwaśnik doznała kontuzji kolana, która może okazać się poważna, choć na tą chwilę nic nie wiadomo, czekamy na dalsze badania. Kontuzje to straszna zmora, z którą walczymy a jakoś nie możemy z nią wygrać. Do końca trzy mecze, oby już nic złego się nie wydarzyło. Zuza trzymamy kciuki, jesteśmy z Tobą! - zakończył trener Bandrowski.

Do końca sezonu zostały już tylko trzy kolejki. W najbliższy weekend Lechia zagra z KTS-K GOSRIT Luzino. Początek meczu 12 czerwca o 19:00 na Traugutta 29.

Lechia Gdańsk - Victoria Niemcz Osielsko 3:1

Bramki: Weronika Szmatuła 25', 57', Helena Szprada 62' - Karina Krzysztoń 42'

Skład: Karolina Palacios - Michalina Marcinkowska, Lidia Zakrzewska, Zuzanna Kwaśnik, Paulina Łapińska - Krystyna Lewna, Joanna Baj, Monika Formella, Daria Duda - Ewelina Kulla, Weronika Szmatuła

Rezerwowe: Klaudia Glanert, Helena Szprada, Katarzyna Sokołowska, Wiktoria Głodowska, Monika Wojciechowska, Karolina Rzeppka, Julia Witczak