Po ubiegłotygodniowej, wysokiej przegranej w Bydgoszczy, gdzie Biało-Zielone uległy tamtejszemu Chemikowi, także w 3. kolejce spotkań musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając ze Słupczanką Słupcą 1:3. Jedyną bramkę dla gdańszczanek zdobyła Ewelina Kulla.

 

Po trzech kolejkach rozegranych spotkań, z bilansem dwóch przegranych i jednego remisu, gdańszczanki  plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli. To najgorszy start sezonu w historii występów kobiecej drużyny. O ile w poprzednich latach gdańszczanki walczyły o czołowe miejsca w lidze, a nawet były wskazywane jako pretendentki do awansu, pierwsze kolejki obecnego sezonu pokazały, że Biało-Zielone nie będą faworytkami tych rozgrywek. 

Brak okazji strzeleckich i organizacja gry w defensywie to największe mankamenty gdańszczanek. 

-Zdecydowanie poprawiliśmy, w stosunku do poprzednich spotkań otwieranie i budowanie gry od bramki , natomiast musimy popracować nad tworzeniem szans strzeleckich i organizacją gry w defensywie. Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać przed meczem grając, z Beniaminkiem rozgrywek.  więc skupiliśmy się na swojej grze. Widać, że powoli zespół zaczyna się zgrywać. Więc owoce w postaci dobrych rezultatów niedługo będziemy zbierać. - mówił Artur Kaim

Wąska kadra, późno rozpoczęte przygotowania, zmniejszona liczba jednostek treningowych, a zatem deficyt czasu na zgranie drużyny, to główne, aczkolwiek nie jedyne przyczyny, dla których Biało-Zielone są zaledwie cieniem zespołu z poprzedniego sezonu.  

Nabory do drużyny dziewcząt rocznika 2012-2015

Obok kwestii sportowych i okołosportowych, słabsza postawa Biało-Zielonych na starcie rozgrywek, to także pokłosie wieloletnich zaniedbań na płaszczyźnie szkolenia piłkarskiego wśród dziewcząt i pomysłu na rozwój piłki kobiecej w Lechii. To jednak ma się zmienić, bo klub właśnie uruchomił nabór dziewcząt do drużyn juniorskich. I chociaż oficjalnie nowy właściciel nie wypowiadał się w kwestii szkolenia piłkarskiego dziewcząt, w kuluarach mówiło się o tym, że Paolo Urfer dostrzega rosnącą popularność piłki kobiecej w Polsce i na świecie i chce ja rozwijać także w Lechii. 

-Miałem bardzo dużo zapytań od rodziców na temat tego czy Lechia organizuje treningi dla dziewczynek. Do tej pory były one przyjmowane jedynie do grup naborowych. Z czasem – przez brak ciągłości szkolenia dla tej grupy w Lechii – były odsyłane do innych klubów. To niepotrzebny cios dla dziecka, a patrząc z perspektywy klubu, niepotrzebna utrata sportowego potencjału – dodaje Paweł Wolański.

20230717 002 1a8a3230 min 1694438432 8432

Otwarte zajęcia piłkarskie będą się odbywać do 12 października w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:30. Podczas treningów przy ul. Traugutta 29 (boisko sztuczne) trenerzy wyselekcjonują docelową grupę szkoleniową, która od 1 listopada rozpocznie treningi w pełnym wymiarze - trzech jednostek tygodniowo.

Aby zapisać się na darmowe treningi wystarczy wypełnić formularz: https://lechia.pl/akademia-nabor/

Czy Lechia zbuduje piłkę kobiecą z prawdziwego zdarzenia i nie skończy się na przymiarkach i zapewnieniach czas pokaże.

Lechia Gdańsk – Słupczanka Słupca 1:3 (1:2)

Lechia Gdańsk: Aneta Fryca, Ewelina Kulla, Jolanta Kuźdub (46' Klaudia Gocel), Zofia Pierzchlińska (45' Kalina Wiśniewska), Katarzyna Sokołowska, Helena Szprada (60' Stankowska), Katarzyna Tarnowska, Zuzanna Urban, Julia Węsierska, Karolina Wnuk, Oliwia Wróblewska

Rezerwa:  Klaudia Gocel, Elwira Stankowska, Kalina Wiśniewska