Biało-zielona akademia rusza z nowym projektem! AP Ladies Gdańsk przyjmie pod swoje skrzydła dziewczynki z roczników 2012 – 2015. Młode adeptki futbolu rozwiną swoją piłkarską pasję (w biało-zielonym trykocie), zawiążą nowe przyjaźnie i zadbają o ogólny rozwój.

 
 

AP Ladies Gdańsk to nowa inicjatywa Akademii Lechii Gdańsk - tym razem skierowana do dziewczynek, które utożsamiają się z gdańskim klubem, kochają futbol lub dopiero stawiają swoje pierwsze kroki z piłką przy nodze.

Jako Lechia Gdańsk musimy otwierać się szerzej na naszą gdańską społeczność. Na stadionie podczas meczów pierwszego zespołu widzimy bardzo dużo dziewczynek, które dopingują biało-zielonych i bardzo mocno identyfikują się z tymi barwami. Do tej pory nie miały przestrzeni do realizacji swoich marzeń, aby – także na murawie - stać się częścią tej drużyny. Nasz projekt spowoduje, że te młode wojowniczki jeszcze bardziej zżyją się z biało-zieloną rodziną. Uważam, że szkolenie dziewczynek jest ważne również z perspektywy zwiększania dostępności futbolu dla różnych grup społecznych – powiedział Paweł Wolański, dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

Akademia Lechii Gdańsk dokonała wnikliwej analizy rynku. Mimo mnogości szkółek piłkarskich na Pomorzu, cały czas zauważyć można spory potencjał. Projekt dla dziewczynek z roczników 2012 – 2015 to tylko preludium do kolejnych ciekawych inicjatyw.

20230717 002 1a8a3230 min 1694438432 8432

Miałem bardzo dużo zapytań od rodziców na temat tego czy Lechia organizuje treningi dla dziewczynek. Do tej pory były one przyjmowane jedynie do grup naborowych. Z czasem – przez brak ciągłości szkolenia dla tej grupy w Lechii – były odsyłane do innych klubów. To niepotrzebny cios dla dziecka, a patrząc z perspektywy klubu, niepotrzebna utrata sportowego potencjału – dodaje Paweł Wolański.

Otwarte zajęcia piłkarskie będą się odbywać do 12 października w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:30. Podczas treningów przy ul. Traugutta 29 (boisko sztuczne) trenerzy wyselekcjonują docelową grupę szkoleniową, która od 1 listopada rozpocznie treningi w pełnym wymiarze - trzech jednostek tygodniowo.

Aby zapisać się na darmowe treningi wystarczy wypełnić formularz: NABORY LINK

źródło: Lechia.pl