Piłkarki Lechii Gdańsk pokonały kolejną przeszkodę w drodze po Regionalny Puchar Polski. W środowy wieczór, na obiektach przy Traugutta 29, biało-zielone pokonały 3:1 drużynę Lwa Lębork i awansowały do finału tych rozgrywek.

Rywalem Lechii w finale będzie Pogoń II Tczew, która w półfinale pokonała Marcusa Gdynia 1:0. Mecz finałowy odbędzie się 30 września o godzinie 17 w Rusocinie. 

Warto dodać, że w czasie wczorajszego spotkania potrzebna była interwencja karetki pogotowia, ponieważ poważnej kontuzji doznała bramkarka Lwa, Milena (pęknięcia mostka) po zderzeniu z napastniczką Lechii, Milenę zabrano na SOR celem dalszej diagnozy.

Lechia Gdańsk - Lew Lębork 3:1 (1:1)

Bramki: Weronika Szmatuła (2), Lidia Zakrzewska - Agnieszka Zielińska

Lechia: Palacios - Łapińska (Winter), Rzeppka (Sturmowska), Zakrzewska, Marcinkowska - Kwaśnik (Wojciechowska), Formella, Szmatuła, Kasprowicz - Kulla, Głodowska (Sokołowska) / Trener Robert Bandrowski, Asystent Trenera Marcin Kośnik 

O podsumowanie poprosiliśmy trenera Lechii Gdańsk Roberta Bandrowskiego

- Uważam, że mecz stał na dobrym poziomie z obu stron. Dużo szybkich i przemyślanych akcji mogło się podobać. Było widać, że obie drużyny chciały wygrać i dawały z siebie naprawdę wszystko. Jeśli chodzi o moją drużynę, to przez dużą część meczu graliśmy dobrze piłką i realizowaliśmy przedmeczowe założenia. Były oczywiście momenty przestoju i popełnianych błędów, ale taka jest piłka, chodzi o to, by było tego jak najmniej. Jestem zadowolony z dziewczyn. Cieszy mnie to, że poprawiliśmy grę w bronieniu podczas stałych fragmentów gry przeciwnika. Trenowaliśmy to dość intensywnie ostatnio i w tym meczu można już było zobaczyć tego owoce. Awans do finału jest na pewno historycznym wydarzeniem w naszej młodej i krótko istniejącej drużynie kobiecej Lechii, tym większa jest nasza radość z tego awansu. W finale czeka nas bardzo trudna przeprawa, ale zrobimy wszystko by podnieść ten puchar jako zwycięzcy. Jak będzie, przekonamy się już za niespełna 2 tygodnie. Teraz skupiamy się jednak na lidze, bo w sobotę czeka nas trudny mecz o punkty.

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora