Tym razem bolesnej porażki doznały zawodniczki MKS Chojniczanka Chojnice. Mecz zakończył się wynikiem 10:0! Cztery gole Zuzanny Łachinowicz oraz drugi z rzędu hat-trick Oliwii Kasprowicz.

Przed początkiem spotkania minutą ciszy uczczono pamięć o zmarłym ojcu Moniki Formelli pomocniczki Lechii Gdańsk.

- Całe spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty było pod naszą kontrolą. Karolina Palacios nie miała zbyt dużo do roboty, gdyż w fazie bronienia cała drużyna grała jak monolit i to bardzo skutecznie. W ataku też było nieźle, do przerwy wynik był 7:0 dla nas. W drugiej połowie wprowadziłem wszystkie zawodniczki rezerwowe dorzucając jeszcze 3 trafienia. Cieszę się, że zespół jest coraz bardziej zgrany. Pamiętaj Monika jesteśmy z Tobą! - Trener Lechii Gdańsk Robert Bandrowski

- Niedzielny mecz w Chojnicach od początku ułożył się po naszej myśli, sam wynik o tym świadczy. Strzelanie do siatki przeciwniczek rozpoczęło się od 5 min meczu. Stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych, skuteczność strzałów również była wysoka, z czego jesteśmy zadowoleni. Bardzo cieszą akcje przeprowadzone w „ładnym stylu” po wymianie kilku szybkich podań, a także czyste konto naszej bramkarki. Po meczu z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania, chcemy podnosić sobie poprzeczkę coraz wyżej. - dodała zawodniczka Lechii Michalina Marcinkowska

7. kolejka III Ligi Kobiet no10.pl

Chojniczanka Chojnice – Lechia Gdańsk 0:10

Bramki dla Lechii: Zuzanna Łachinowicz (4), Oliwia Kasprowicz (3), Monika Formella (2), oraz bramka samobójcza

Lechia Gdańsk: Karolina Palacios - Katarzyna Sokołowska (51. Daria Duda), Zuzanna Łachinowicz, Monika Formella, Oliwia Kasprowicz (76. Paulina Łapińska), Zuzanna Kwaśnik (51. Klaudia Winter), Karolina Rzeppka (51. Małgorzata Zatorska), Weronika Sturmowska, Lidia Zakrzewska, Martyna Zieleniecka (51. Michalina Marcinkowska), Weronika Zieńczuk (51. Ewelina Kulla)

Trenerzy: Robert Bandrowski, Marcin Kośnik

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora