Efektownie zwycięstwo zawodniczek Lechii Gdańsk z Olimpią Ladies Czersk w meczu 6 kolejki III ligi no10.pl. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:1. Najwięcej bramek strzeliły Daria Duda i Oliwia Kasprowicz, które skompletowały hat-tricki. W bramce zadebiutowała nowa bramkarka Karolina Palacios.

- Mecz ułożył się od samego początku pod nasze dyktando. Zdominowaliśmy każdy kawałek boiska, więc kolejne strzelane bramki były tylko kwestią czasu. Szkoda tego jednego straconego gola, ale ciężko jest utrzymać koncentrację przez 90 min, gdy się wysoko wygrywa i w zasadzie wie, że nic nie może nam tego dnia zagrozić. Trudno, stało się, na szczęście po drugiej stronie wypadło aż 12, więc czy powinienem narzekać? Cieszy duża ilość sytuacji bramkowych, zbyt dużo nie wykorzystanych, ale i tak dużo lepsze wybory moich zawodniczek pod bramką dziś widziałem niż ostatnio, więc widać, że treningi przynoszą spodziewane efekty. Cieszy też postawa zmienniczek, zarówno tych, które zagrały od początku w zamian za nieobecne z pierwszego składu oraz te, które weszły dziś z ławki rezerwowych. To jest dziś na plus. Dziękuję przeciwniczkom za grę fair oraz gratuluję walki do ostatniej minuty, mimo bardzo niekorzystnego wyniku dla nich. Teraz myślę już o następnym meczu, tym razem za tydzień zagramy w Chojnicach. - Trener Lechii Robert Bandrowski.

- Myślę, że mogło być więcej bramek. Nie wykorzystaliśmy kilku stuprocentowych okazji. Chciałyśmy strzelić jak najwięcej goli, dlatego pomimo dobrego wyniku czujemy drobny niedosyt. Wszystkie mecze nam się podobają i zawsze chcemy dobrze grać w piłkę. Szybko się zaaklimatyzowałam w drużynie i cieszę się, że mogę być jej częścią - dodała zawodniczka Lechii Daria Duda.

6. kolejka III Ligi Kobiet no10.pl

Lechia Gdańsk - Olimpia Czersk 12:1 (4:0)

Bramki dla Lechii: Oliwia Kasprowicz (3), Daria Duda (3), Zuzanna Łachinowicz (2), Katarzyna Sokołowska (2), bramka samobójcza (2)
Lechia Gdańsk: Karolina Palacios - Weronika Zieńczuk, Karolina Rzeppka, Weronika Sturmowska, Małgorzata Zatorska (46. Paulina Łapińska) - Ewelina Kulla (61. Katarzyna Sokołowska), Michalina Marcinkowska (K), Daria Duda, Zuzanna Kwaśnik, Oliwia Kasprowicz - Zuzanna Łachinowicz (46. Klaudia Winter)