Piłkarki Lechii w sobotę zmierzyły się przy Traugutta 29 z GOSTiRem Luzino i wygrały to spotkanie 2:0. Dla biało-zielonych to czternaste zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. Biało-zielone wciąż z szansami na pierwszą trójkę.

Bramka na 1:0 dla biało-zielonych padła z rzutu karnego, po tym jak po indywidualnej akcji w polu karnym faulowana była Weronika Szmatuła, a „jedenastkę” pewnie zamieniła na gola Lidia Zakrzewska. Druga bramka, podobnie jak pierwsza, padła z rzutu karnego, i ponownie wywalczyła go Weronika Szmatuła, po tym jak po uderzeniu piłki głową, obrończyni z Luzina zagrała ją ręką. Wynik spotkania ustaliła Monika Formella.

Zadowolenia z postaw swojej drużyny nie krył trener Robert Bandrowski

- Mamy kolejne trzy punkty. Obyło się bez kontuzji. Realizujemy plan, który sobie założyliśmy. A wygrana tym bardziej cieszy, że wyszarpaliśmy sobie to zwycięstwo z solidną i dobrze poukładaną drużyna z Luzina. Nasze boisko nie jest zbyt duże, dlatego żeby wykreować sobie sytuację z kontry czy po ataku pozycyjnym, gdy drużyna przeciwna jest dobrze poukładana, jest naprawdę trudno.  -  powiedział po meczu trener Bandrowski.

Dobrze funkcjonująca drużyna oraz zaangażowanie wszystkich zawodniczek kluczem do wygranej

- Jak wiadomo ja nie lubię wyróżniać nikogo specjalnie po meczu, bo dla mnie wygrywa i przegrywa cały zespół. Dziś bez dobrze funkcjonującej drużyny i zaangażowaniu wszystkich zawodniczek wygranej by nie było. Gdybym jednak musiał na kogoś wskazać to Krysia Lewna i Karolina Palacios, ale także szczególnie w pierwszej połowie Weronika Szmatuła i Paulina Łapińska. Natomiast w zasadzie wszystkie pozostałe zawodniczki dziś na swoim bardzo dobrym poziomie -  dodał trener Bandrowski.

20 czerwca Lechia uda się do Białych Błot, gdzie zmierzy się z tamtejszą Spójnią. Początek meczu o godz. 18.00

Lechia Gdańsk -  GOSTiR Luzino 2:0

Bramki: Lidia Zakrzewska 22', Monika Formella 40'

Skład Palacios - Marcinkowska, Zakrzewska, Rzeppka, Łapińska - Baj, Lewna, Formella, Szprada - Kulla, Szmatuła