W sobotnim meczu trzeciej ligi kobiet drużyna Lechii Gdańsk pokonała na wyjeździe KTS-K GOSRIT-Luzino. W spotkaniu padł wynik 0:5.

W sobotę na listę strzelców wpisały się: dwukrotnie Zuzanna Łachinowicz, Ewelina Kulla, Weronika Szmatuła oraz Lidia Zakrzewska. Dzięki kolejnej wygranej podopieczne trenera Roberta Bandrowskiego plasują się na piątej pozycji. Po dziesięciu rozegranych meczach żeńska drużyna Lechii ma dziewiętnaście punktów.

16.09.2020 GDANSK PILKA NOZNA , WOJEWODZKI PUCHAR POLSKI SEZON 2020/2021 POLFINALLECHIA GDANSK - LEW LEBORKFOT.ANNA LANGOWSKA/ LECHIA.NET

Jak przebiegło sobotnie spotkanie? Poprosiliśmy o krótki komentarz szkoleniowca biało-zielonych: Mecz pod naszą kontrolą, pięć bramek i na zero z tyłu mówią same za siebie. Jestem szczególnie zadowolony z pierwszej połowy, w której bardzo mądrze budowaliśmy grę i dobrze funkcjonowało tzw. ostatnie podanie. Gdybym miał poszukać najsłabszej strony dzisiejszego meczu, byłaby to pewnie skuteczność w naszym wykonaniu. Stała na trochę niższym poziomie niż ostatnio, ale nie ma co narzekać, wygraliśmy i mamy kolejne trzy punkty wpisane do tabeli. – podsumował trener.

W drugiej połowie czerwoną kartką ukarany został szkoleniowiec naszej drużyny: Takim mało sympatycznym aspektem meczu była czerwona kartka, którą otrzymałem. Oczywiście będę odwoływać się od decyzji, bo nie wiem, za co ją dostałem i myślę, że sędzia ostatecznie też do końca nie wie. Liczę więc, na jej anulowanie. - zakończył Robert Bandrowski.

W następnej kolejce dziewczyny zagrają u siebie ze Spójnią Białe Błota. Mecz zaplanowano na sobotę 14 listopada na godzinę 15.00!

KTS-K GOSRIT Luzino – Lechia Gdańsk 0:5

Bramki: Łachinowicz (2), Kulla, Szmatuła, Zakrzewska

Skład: Palacios – Marcinkowska (Winter), Sturmowska (Rzeppka), Zakrzewska, Łapińska – Szmatuła, Formella, Lewna (Wojciechowska), Głodowska (Sokołowska) – Kulla, Łachinowicz