Trener Szymon Grabowski spotkał się z dziennikarzami w ramach konferencji prasowej przed meczem 1. kolejki I ligi: Chrobry Głogów - Lechia Gdańsk. Czego dowiedzieliśmy się w jej trakcie?

Można powiedzieć, że szkoleniowiec Gdańszczan zdaje sobie sprawę z tego, że pierwszy jego mecz o stawkę na tym stanowisku może stanowić... złe dobrego początki.

Mamy nadzieję, że będziemy sprawcami niespodzianki. - mówi Grabowski, podkreślając, że to nie Lechia jest faworytem sobotniej inauguracji. Docenia drużynę z Głogowa za organizację gry i to, że Chrobry to od wielu lat poukładany i mądrze budowany zespół.

Wiadomo też, że w kadrze na mecz z Chrobrym znajdzie się Luis Fernandez. Nie będzie w niej jednak Davida Steca, ani nawet Brylowskiego, co oznacza, że na środku obrony zagra... tego być może nie wie jeszcze nawet i sam trener.

Wie zaś, kto będzie nowym kapitanem Lechii. Na razie tylko on i, być może, pozostali członkowie sztabu szkoleniowego. - Decyzja jest podjęta - oznajmił szkoleniowiec. Kibice Lechii dowiedzą się o tym, kto zostanie następcą Macieja Gajosa, najwcześniej - jutro.

Szymon Grabowski podkreśla również, że do Lechii w najbliższych dniach może dołączyć nawet 10 zawodników. To nie pierwsze takie informacje, które docierają do Nas w ostatnich dniach, tygodniach... Do Głogowa nie pojedzie również Dusan Kuciak. Decyzja o ewentualnym przywróceniu go do rywalizacji o bluzę z numerem 1 ma zostać podjęta w ciągu najbliższych dni.

źródło: lechia.pl