22 czerwca odbyła się już V edycja Turnieju Piłki Nożnej im. Tadeusza Duffeka.

Tym razem miejscem zmagań młodych piłkarzy była płyta główna boiska MOSIRu Sopot przy ul. 23 marca. Mimo dosyć kapryśnej pogody – raz deszcz – raz słońce, do turnieju zapisało się 15 drużyn, 7 w kategorii młodszej (do 13 lat) oraz 8 w kategorii starszej (do 16 lat), łącznie na boiskach wystąpiła ponad setka młodych piłkarzy.

W kategorii młodszej zwyciężyła drużyna  Siódemki Gdynia, która w finale pokonała FC Smerfy 1:0, w meczu o 3 miejsce zmierzyła się Sandania z Terminatorami, która wygrała 3:2 i tym samym uplasowała się na ostatnim miejscu podium. Zawodnikiem zawodów został wybrany Oskar Maszota, a najlepszym bramkarzem Tycjan Smolak.

W kategorii starszej zwyciężyli Galaktyczni, którzy w finale pokonali drużynę Black Power 2:1, trzecie miejsce wywalczyła drużyna Tuńczyków Błękitnopłetwnych, która w finale pocieszenia pokonała Zaspę 7:2. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii wiekowej został wybrany Kacper Kolk, a bramkarzem Oskar Buczek.

Nagrody wręczył Andrzej Duffek oraz Dariusz Krawczyk. Najlepsi otrzymali m.in. okolicznościowe koszulki, gadżety od klubu Lechii Gdańsk, Lechii.Net oraz Miasta Sopot. Dla wszystkich uczestników podczas trwania turnieju był dostępny kącik gastronomiczny, gdzie każdy mógł się coś zjeść aby uzupełnić braki energii.

Trzeba zauważyć, że poziom był bardzo wysoki, a mecze bardzo zacięte. Jak również cieszy to, że na turnieju pojawiają się drużyny z całego trójmiasta, co potwierdza fakt, wszystkim dobrze znany, że Trójmiasto do Lechii należy!

Stowarzyszenie  Biało-Zielony Sopot pragnie serdecznie podziękować za okazaną pomoc przy organizacji turnieju: radnemu Wieczysławowi  Agustyniakowi, stowarzyszeniu Lwy Północy, MOSIR-owi Sopot, Fundacji Obudź Nadzieję, Towarzystwu Sportowemu Sopocki Potok Kamionka, Lechii Gdańsk, Pizzerii Margarita, firmie  AKTS,  portalowi Lechia.Net,  oraz firmie P.B.M. i R. BUDROS.