Niedawno poznaliśmy zwycięzcę brazylijskiego mundialu, 26 lipca poznamy natomiast triumfatorów wakacyjnej edycji „Do Przerwy 0:1”.

To kolejna odsłona cieszącego się niezmierną popularnością turnieju organizowanego przez Gdańska Fundację Dobroczynności, w którym uczestniczą podwórkowe drużyny z Gdańska oraz coraz częściej także z innych pomorskich miejscowości. 

Warto przypomnieć, że rozgrywany na boiskach Zaspy turniej ma już 10 lat! Jubileusz ten świętowaliśmy w czerwcu, podczas wiosennej edycji „Do Przerwy 0:1”.  Choć w turnieju tym nie gra się dla nagród i medali, to staramy się uhonorować wiele drużyn. Zwycięzcy mogą liczyć na symboliczny puchar i pamiątkowe medale, zaś drużyny z młodszych roczników, którym się nie powiodło otrzymują nagrody pocieszenia m.in. w postaci piłek.

Tradycyjnie zawody sześcioosobowych zespołów rozpoczną się o godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera 9 od przyjmowania zapisów w czterech kategoriach: Rocznik 1995 i Starsi, Rocznik 1996/1998, Rocznik 1999/2001, Rocznik 2002 i Młodsi oraz Zespoły Dziewczęce.

{joomplucat:1262 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię

W przypadku zgłoszenia się dużej ilości drużyn (w czerwcu zgłosiły się 84 drużyny), część meczów zostanie rozegrana na boisku przy ul. Żwirki i Wigury (Rocznik 2002 i Młodsi) oraz na boisku przy ulicy Opolskiej należącym w Szkole Podstawowej nr 80 (Rocznik 1996/1998).

UWAGA! Drużynę może zgłosić kapitan, trener lub opiekun, który ukończył 18 lat! 
Przy rejestracji niezbędny jest więc dokument tożsamości!

Karta startowa do pobrania na stronie www.doprzerwy01.pl

Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 10.00. Spodziewamy się gości ze świata sportu. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. piłkarze Lechii Gdańsk, którzy w najbliższy piątek o godz. 20.30 na PGE Arena rozegrają ligowy mecz z Podbeskidziem Bielsko Biała.

W przerwie pomiędzy meczami, uczestnicy turnieju będą mieli możliwość dowiedzieć się czegoś więcej o Unii Europejskiej od pracowników Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a przy okazji mogli zaopatrzyć się w unijne gadżety. Także  czasie trwania rozgrywek przedstawiciele Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień będą demonstrować specjalne autogogle, w których uczestnicy turnieju mogą dowiedzieć jak nie łączyć picia alkoholu i jazdy samochodem.

Organizatorom czyli Gdańskiej Fundacji Dobroczynności udało się pozyskać grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować: Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicewojewoda Pomorski, Prezydent Miasta Gdańska, Departament Programów Regionalnych: Pomorskie w Unii â Fundusze Europejskie blisko Ciebie, Lotos Gdańsk, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, Gdańskie Inwestycje Komunalne, Trefl, M-1 Fabrika oraz BMB Santech.

lechia.net

Do zobaczenia 26 lipca

Andrzej Kowalczys

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora