W piątek i sobotę kibiców Lechii Gdańsk czekają pierwsze piłkarskie emocje w 2017 roku.

6 i 7 stycznia w ERGO ARENIE odbędzie się 11. edycja halowego turnieju Amber Cup, w którym zagra Lechia Gdańsk. Biało-Zieloni w drugim dniu turnieju seniorów będą bronić wywalczonego w ubiegłym roku zwycięstwa. Z kolei w piątek w hali na granicy Gdańska i Sopotu rywalizować będą wychowankowie piłkarskich akademii z rocznika 2007. Wśród nich drużyna Akademii Lechii Gdańsk.

- W ubiegłym roku po raz pierwszy Amber Cup zawitał do ERGO ARENY. Turniej wypadł okazale, dlatego i w tym roku grać będziemy w hali na granicy Gdańska i Sopotu - mówi główny organizator Amber Cup Daniel Kaniewski. Cieszymy się, że w turnieju zagrają mocne zespoły z Lotto Ekstraklasy i I ligi, a także drużyna Fabryki Futbolu oraz reprezentacja Polski w Beach Soccerze. Ten zestaw uczestników gwarantuje wysoki poziom - dodaje.

Emocjom turnieju głównego oraz turnieju dziecięcego towarzyszyć będzie moc atrakcji. ERGO ARENĘ odwiedzi m.in. Bartek Ignacik z Canal+ wraz z ekipą Turbokazaka, a także Tomasz Zimoch. Planowana jest również obecność reprezentantów Polski, m.in. Kamila Wilczka. Dla kibiców przewidziano wiele konkursów, w których do wygrania będą oryginalne koszulki reprezentacji Polski oraz wiele innych nagród od Lechii Gdańsk i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Cieszymy się, że po raz drugi możemy gościć u siebie piłkarzy, grających w turnieju Amber Cup. Obecność piłki nożnej w hali to coś wyjątkowego, dlatego tym bardziej nie ukrywamy satysfakcji, że takie wydarzenie odbywa się w ERGO ARENIE. Cieszymy się szczególnie, że w turnieju rywalizować będą także dzieci. To będzie dla nich na pewno duże przeżycie - podkreśla prezes ERGO ARENY Magdalena Sekuła.

- Zdajemy sobie sprawę, w jaki sposób dzieci reagują na zwycięstwa, a także na porażki. Dlatego w turnieju akademii nie zabraknie okrzyków radości, ale i łez po przegranych meczach, zatem poziom emocji będzie bardzo wysoki. Podobnie jak ten piłkarski, bo ci chłopcy wiele już potrafią na boisku. Dodatkowo nagrodą dla finalistów będzie możliwość gry w meczu pokazowym podczas turnieju głównego - dodaje Sławomir Wojciechowski, dyrektor sportowy Akademii Lechii Gdańsk.

Po piątkowych emocjach turnieju dziecięcego w sobotę rywalizować będą seniorzy. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronić będą Biało-Zieloni.

- W piątek wracamy do treningów po zimowych urlopach, więc w sobotę u każdego z chłopaków, który wystąpi, będzie z pewnością widać głód piłki - przekonuje pomocnik Lechii Gdańsk Michał Chrapek. - Myślę, że dla wielu piłkarzy możliwość gry w hali to świetna sprawa, bo jest pewną odskocznią od gry na normalnym boisku. Tutaj liczyć się będą walory techniczne, więc będzie można zaprezentować ciekawe zagrania. Poziom w ubiegłym roku był bardzo wysoki, dlatego fajnie, że udało nam się wygrać. To zapoczątkowało naszą dobrą grę na wiosnę. A kto będzie faworytem w tym roku? Na pewno Śląsk Wrocław, grający na co dzień w Lotto Ekstraklasie, groźna będzie także drużyna reprezentacji Polski w beach soccerze. W nich upatruję czarnego konia turnieju - zaznacza Chrapek.

Ceny biletów na Amber Cup znajdują się w przedziale 10 - 30 zł. Wejściówki do nabycia na stronie eventim.pl, a także w salonach sieci Empik, Media Markt, Saturn i Media Expert. Bilety można także zakupić w kasie ERGO ARENY czynnej w godz. 10 - 16.

Skład grup turnieju głównej Amber Cup

Grupa A
Lechia Gdańsk

Reprezentacja Polski w beach soccerze

Chojniczanka Chojnice

Grupa B

Śląsk Wrocław

Stomil Olsztyn

Fabryka Futbolu

Skład grup turnieju akademii

Grupa A

Akademia Lechii Gdańsk

Arka Gdynia

Chojniczanka Chojnice

Byki Słupsk

Grupa B

Jagiellonia Białystok

Śląsk Wrocław

Stomil Olsztyn

Beniaminek Starogard Gdański

Grupa C

Pogoń Szczecin

AS Pomorze

Drutex-Bytovia

Kotwica Kołobrzeg

Mecze grupowe turnieju akademii rozpoczną się o godz. 10.

Ćwierćfinały

14:30 – 15:50

Półfinały

15:50 – 16:30

Mecz o 3. miejsce

16:30 – 16:50

FINAŁ

16:50-17:10

Harmonogram turnieju głównego Amber Cup

Rozgrywki grupowe

14:10 - 14:30 - Reprezentacja Polski w beach soccerze - Chojniczanka Chojnice

14:40 - 15:00 - Stomil Olsztyn - Fabryka Futbolu

15:12 - 15:32 - Lechia Gdańsk - Chojniczanka

15:44 - 16:04 - Śląsk Wrocław - Fabryka Futbolu

16:18 - 16:38 - Reprezentacja Polski w beach soccerze - Lechia Gdańsk

16:50 - 17:10 - Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław

17:22 - 17:37 - Mecz pokazowy finalistów turnieju rocznika 2007

Półfinały

17:49 - 18:09 - zwycięzca grupy A - 2. miejsce grupy B

18:21 - 18:41 - zwycięzca grupy B - 2. miejsce grupy A

18:53 - 19:08 - Mecz pokazowy drużyn artystów i sportowców

Finał

19:20 - 19:40 - zwycięzca półfinału I - zwycięzca półfinału II

źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora