Jesteśmy świeżo po emocjach związanych z występem polskiej reprezentacji w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Po chwilowej przerwie wracają  rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy.

Powoli kończą sportową rywalizację piłkarze z niższych klas, ale to nie znaczy, że piłkarze zawieszą buty na kołku.  W sobotę 18 października na zaproszenie Andrzeja Kowalczysa z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności, dzień po meczu Legia Warszawa – Lechia Gdańsk odbędą się kolejne zawody  turnieju dzikich drużyn „Do przerwy 0:1”.

Zapisy sześcioosobowych zespołów przyjmowane będą w dniu zawodów od godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera 9. Początek rozgrywek nastąpi o godz. 10.00 tuż po uroczystym otwarciu. Podobnie jak w poprzednich turniejach spodziewana jest wysoka frekwencja. Organizatorzy apelują o wcześniejsze pobranie kart startowych ze strony www.doprzerwy01.pl Przypominamy, że w turnieju nie obowiązuje wpisowe. Szczególnie ceniona, wyżej od futbolowych dokonań, jest postawa Fair Play, która cechuje prawdziwych sportowców. Podczas turnieju nie będą tolerowane żadne używki oraz zachowania, które kolidują z kulturalnym zachowaniem i ideą tej imprezy. Za to będzie można uzyskać poradę specjalistów, którzy na co dzień pracują z osobami które maja problemy z kontrolą używek.

Oczywiście drużyny składające się z osób niepełnoletnich muszą mieć pełnoletniego opiekuna.

Organizatorom czyli Gdańskiej Fundacji Dobroczynności udało się pozyskać liczne grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować. Są nimi: Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicewojewoda Pomorski, Prezydent Miasta Gdańska, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Departament Programów Regionalnych: Pomorskie w Unii – Fundusze Europejskie blisko Ciebie, LOTOS Gdańsk, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, Gdańskie Inwestycje Komunalne, Trefl, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Patronat nad programem objęli: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, PMedia.pl, Trojmiasto.pl, Pomorska.tv, Lechiagdansk.tv, Lechia.net, Kosycarz Foto Press, Panorama.

Serdecznie zapraszam

Andrzej Kowalczys info 602 185 020

lechia.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora