Fundacja Obudź Nadzieję w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w II edycji Ligi Futsalu, która istnieje od 2014 roku i jest zdecydowanie największą ligą w rejonie Gdańska, a także jedną z większych w województwie.

Rozgrywki przeznaczone są dla amatorów oraz zawodników zrzeszonych z okolicznych klubów. Liga trwa od grudnia do marca a mecze rozgrywane są przynajmniej raz w tygodniu w niedzielę.

Od samego początku liga cieszy się dużym zainteresowaniem (w I edycji grało 21 zespołów). Rozgrywki podzielone są na dwie ligi: I i II. Regulamin przewiduje spadki i awanse, a nowe drużyny zaczynają swoją przygodę od II ligi. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest, aby drużyna rozpoczęła swoje zmagania od I ligi. W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator rozważa możliwość utworzenia III ligi.

Liga Futsalu posiada własną stronę internetową: liga.obudznadzieje.pl na której na bieżąco pojawiają się wyniki meczów, składy drużyn oraz strzelcy bramek. Można tam odnaleźć również szczegółowy terminarz i wiele innych przydanych informacji. Po zakończeniu rozgrywek, drużyny i zawodnicy zarówno I i II ligi otrzymują wiele wyróżnień i nagród m.in. , drużyna fair play, puchary i medale dla pierwszych 3 drużyn z ligi oraz nagrody rzeczowe.

Liga.obudznadzieje.pl

Kapitanowie wybierają także najlepszych zawodników ze swoich drużyn, którzy otrzymują koszulki ligi. Liga futsalu tradycyjnie zakończona jest turniejem o superpuchar, który jest dodatkową atrakcją i możliwością rewanżu. W tym roku inauguracja ligi przewidziana jest na 6 grudnia na hali sportowej CKZiU nr 5 w Gdańsku ul. Smoleńska. Zgłoszenia do II edycji można dokonać telefonicznie: 603-908-516 (Jan Ptach) lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie ligi jest dostępna do pobrania karta zgłoszeniowa. Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada. Przypominamy że w naszej lidze mamy ubezpieczenie każdego uczestnika oraz sędziów z pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Organizatorem ligi jest Fundacja "Obudź Nadzieję" która jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit, jej celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, zagrożonych patologią czy wykluczeniem społecznym, a także wsparcie instytucji pozarządowych, publicznych (w szczególności domów dziecka) ściśle związanych z działalnością
mającą na celu polepszenie bytu dzieciom. Część pieniędzy z ligi zostanie przekazana na działalność fundacji.

Wpisowe należy wpłacić z dopiskiem nazwy drużyny na konto: 32 1090 1098 0000 0001 1150 3215
Kwota wpisowego to 1050zł

ZAPRASZAMY

Sponsorzy

Sponsorem tytularnym ligi jest firma Fenestram. Kolejne firmy bez których ciężko byłoby zorganizować ligę i akcje dla naszych podopiecznych to: Global Mario Service, Duch Service oraz 3Hi.

lechia.net

Źródło: lechia.pl / lub inne