Jesienna edycja najpopularniejszego turnieju piłkarskiego na Pomorzu już za nami. Tym razem rozpoczęcie imprezy zbiegło się z otwarciem nowego, pełnowymiarowego stadionu piłkarskiego, który został wybudowany na gdańskiej Zaspie.
Mini stadion wraz z zapleczem w postaci budynku sanitarno-szatniowego powstał na terenie parku im. Jana Pawła II, w sąsiedztwie ulicy Meissnera. Boisko do gry w piłkę nożną ma nawierzchnię z trawy syntetycznej o wymiarze 75 m x 110 m. Obiekt posiada oświetlenie oraz trybuny, które mogą pomieścić ok. 500 widzów.
– To już nie jest obiekt typu „Orlik", a pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Będą z tego boiska korzystać młodzi ludzie także z klubów, ale również z zespołów niezrzeszonych. – mówił Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator turnieju Do Przerwy 0:1. – Ten nowy sportowy obiekt na mapie Gdańska od dzisiaj jest także naszym nowym domem. Tu będziemy inaugurować każdy kolejny turniej, także tutaj będziemy rozgrywali większość meczów. – dodał Kowalczys.
W uroczystym otwarciu stadionu oraz inauguracji jesiennej edycji Do Przerwy 0:1 uczestniczyli m.in. minister sportu i turystyki Adam Korol. Obecni byli również Bogusław „Bobo” Kaczmarek, były trener Lechii Gdańsk oraz Jarosław Bieniuk, były piłkarz Lechii. Jednak najważniejszymi gośćmi byli jak zawsze uczestnicy turnieju, chłopcy i dziewczęta, którzy przyjechali na turniej z terenu całego Pomorza, m.in. z Pruszcza Gdańskiego, Pelplina, Gdyni, Cieplewa, Gościcina, Lęborka i Żukowa. Łącznie w jesiennej edycji uczestniczyło 61 drużyn.
Turniej, którego pomysłodawcą i organizatorem wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności jest Andrzej Kowalczys, rozgrywany jest już od ponad 11 lat. W tym roku rozgrywki przeprowadzane są w pięciu kategoriach: rocznik 2003 i młodsi, 2000-2002, 1997-1999, rocznik 1996 i starsi oraz drużyny dziewczęce.
Ze względu na przewidywaną dużą liczbę uczestników organizatorzy postanowili skorzystać także z dotychczas wykorzystywanych boisk przy ulicy Opolskiej oraz Meissnera. Jednak jak obiecał Andrzej Kowalczys, ci którzy nie mieli okazji rozgrywać swoich meczów na nowym obiekcie, otrzymają taką szansę podczas mikołajkowej edycji turnieju.
W kategorii Zespoły Dziewczęce wygrały zawodniczki Wydły Ladies, które otrzymały dodatkowo Puchar Fair Play. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny GKS Żukowo oraz Czarnojanki FC. Miejsce czwarte zajęła drużyna Dziewczyny z Gościcina, zaś piąte debiutantki, ekipa Tolerado.
Klasyfikacja w Roczniku 2003 i Młodsi wygląda następująco: Gościcino, Kurczaki, Cieplewo i tuż za podium zespół Rozstaje Gdańsk.
Wśród zespołów z Rocznika 2000/2002 najlepszy okazał się Salos II Gdańsk. Miejsce drugie zajęła drużyna Sandania – stały uczestnik turnieju. Miejsce trzecie zajął zespół Balatrosy. Tuż za podium znaleźli się zawodnicy Młodej Oruni.
Zwycięzcą z Rocznika 1997/1999 został zespół Szproty, który wyprzedził kolejno zespoły: Orły Wejbera, Jak Się Nazywamy i Next. Ekipa Szprotów decyzją organizatorów otrzymała Puchar Fair Play.
W tzw. kategorii „Open”, czyli Rocznik 1996 i Starsi zwyciężyła ekipa Paladyni Prawilności. Na drugim miejscu podium znalazła się drużyna IM Team, a na trzecim drużyna AC Pajace.
Nagrodę Fair Play, którą ufundował wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak, otrzymali także piłkarze z drużyn Zaspiacy i Rozstaje Gdańsk oraz Bogna Listewnik z drużyny Tolerado. Warto pamiętać, że nagroda Fair Play przyznawana jest za wzorową postawę na boisku, a także poza nim.
Organizacja turniejów byłaby niemożliwa bez naszych licznych Partnerów: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk, Grupa LOTOS, Mercus, Lechia Gdańsk, MOSiR Gdańsk, MerCo, ZSO nr 8, SP 80, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, BMB Santech, TAPI, Pomorska.tv, Panorama Pomorza, Zaspa24.pl, SM Rozstaje i M1 Fabrika. Dziękujemy.
{joomplucat:1617 limit=9|columns=3}