Zgodnie z wieloletnią tradycją 1 stycznia 2020 roku punktualnie o godz. 12:00, na bocznym boisku przy ul. Traugutta zostanie rozegrane tradycyjne spotkanie rozpoczynające Nowy Rok. Oldboje Lechii Gdańsk zmierzą się z drużyną Przyjaciół.

Biało-Zieloni nie zdradzają składu, ale z doświadczenia wiemy, że w tych meczach spotkać można wielu byłych piłkarzy Lechii Gdańsk.

Z kolei 31 grudnia, o godz. 12:00, po raz 36, swoje futbolowe pasje na bocznym boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul.Traugutta będą realizować piłkarze amatorzy wywodzący się ze Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". Tradycja tych spotkań piłkarskich sięga jeszcze czasów PRL, gdy spółdzielnia pracy była wówczas skupiskiem opozycjonistów, dziś zaś znanych polityków i działaczy społecznych. Od kilku lat mecz odbywa się ku pamięci Macieja Płażyńskiego, Arama Rybickiego i Andrzeja Kawy.

 Zachęcamy do przyjścia na oba mecze, by po pierwsze poczuć klimat naszej świątyni (T29) a po drugie w biało-zielonej atmosferze zakończyć stary i powitać Nowy 2020 Rok.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora