Zapraszamy Państwa serdecznie na bieg/piknik charytatywny, który odbędzie się 2 maja na terenie Stadionie Energa Gdańsk.

Mamy okazję wspólnie świętować DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ, za którą oddawali życie nasi Bohaterowie.
Pomysł przygotowania i realizacji tego wspaniałego wydarzenia edukacyjno/sportowego powstał z inicjatywy kibiców gdańskiej Lechii skupionych wokół Pubu Wolne Miasto.

Udało się namówić do współorganizacji wiele organizacji, zarówno ze środowisk kibicowskich, jak i poza nimi - zaznacza Jędrula z WM – Oczywiście nasz klub i jego fanatyczni kibice, a także Stadion Energa Gdańsk, Muzeum II Wojny Światowej, IPN i wielu innych.

Tak jak mówi Jędrula, poza udziałem w zawodów biegowych będzie można również zobaczyć wystawy przygotowane przez wyżej wymienionych, prezentację rekonstruktorów historycznych z GARNIZON GDAŃSK i JURANDOWCY. Będą też koncerty, a dla dzieci konkurs recytatorski, dmuchany zamek, maskotki Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław, pokaz motocyklistów z Bad Company Polska GDAŃSK/OLSZTYN oraz prezentacja straży pożarnej i pogotowia” uzupełnia Kadafi, koordynator wydarzenia.

Motorem napędowym inicjatywy jest pomoc finansowa niepełnosprawnemu Arturkowi Rosa. Wielu naszych czytelników zapewne go zna, bowiem od lat gości na łamach Lechia.net. Obserwujemy z radością jego postępy w rozwoju, bowiem dzięki rehabilitacji idzie ona wspaniałomyślne.

Nasz Syn doświadcza pomocy od biało-zielonej praktycznie od urodzenia - przedstawia Sebastian Rosa - Lechia To Siła, Która Nas Zjednoczyła.

Arturek choruje na mózgowe porażenie dziecięce (MPD) zespolone z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Wciąż weryfikujemy nasze marzenia, bowiem "Królewicz" robi tak znaczne postępy, że zmieniają się priorytetowy - ze wzruszeniem uzupełnia mama Ania Rosa.

2 maja wolontariusze będą kwestować do puszek Fundacji Zlotowianka, a także odbędą się Biegi Dla Arturka z dystansami dla każdego: 200m, 1km, 5km i 10km. Czeka wiele atrakcyjnych nagród, które cały czas są uaktualniane na stronie zapisów: elektronicznezapisy.pl oraz na www.arturek.net

Patronat Lechia.net

Uwaga! Nie lada gratka czeka kibiców Lechii, bowiem klub przeznaczył wejściówki na mecze u siebie w rundzie finałowej (trybuna zielona lub niebieska)

Zapisz się i opłać start, a otrzymasz voucher. Jeden dystans można wybrać raz ( 1km, 5km, 10km). - uściśla Mariusz.

Uzupełnieniem całej oferty jest obecność Ambasadora biegów Pawła Mej. Ten znany w środowisku bosy maratończyk ustanowi rekord Polski w najdłuższym biegu boso przez 24h. Próba ta znacznie się już 1 maja spod Neptuna o godzinie 12:30. Zapraszamy wszystkich chętnych do dopingowania i uczestniczenia wraz Pawłem.

2 maja widzimy się na Stadion Energa Gdańsk od 9:00!!!
Cała Lechia zawsze razem!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora