Drodzy kibice Lechii Gdańsk w imieniu organizatorów zapraszamy Was do wzięcia udziału w #Derbywslusznejsprawie.

Ten mecz tworzony jest dla Mateuszka, który potrzebuje pieniążków na wysokie koszty leczenia swoich chorób - jego historię przeczytacie na samym dole. Do akcji włączona jest społeczność kibiców Arki Gdynia, Lechii Gdańsk jak i osoby postronne. Tym razem pokazujemy, że możemy się zjednoczyć w słusznej sprawie ponad podziałami!

Teraz odsuwamy wszelakie waśnie na bok... i pomagamy!

Zaczynamy kolejne Derby! W ramach "Derbów w słusznej sprawie" kibice obu drużyn mogą strzelać bramki dla swojej ekipy. Zasady są proste:

ZASADY DERBÓW:

1. Wpłacacie dowolną kwotę na pomoc dla Mateuszka. Prowadzimy oddzielną zbiórkę zarówno dla kibiców Arki Gdynia, Lechii Gdańsk jak i osób postronnych. 1 złotówka = 1 gol. Kto strzeli ich więcej?

2. Dla łowców klubowych pamiątek uruchomiono dodatkowe licytacje klubowych koszulek:

Cena wywoławcza obu koszulek identyczna - 350 złotych. Licytacje koszulek trwają do 23 kwietnia.

3. O wyniku Derbów w słusznej sprawie stanowi suma wpłat w zbiórkach + suma wylicytowanych koszulek. Zanosi się na dobry mecz...

4. Zbiórka jak i Derby w słusznej sprawie trwają do poniedziałku 30 kwietnia.

5. Wierzymy w pozytywną atmosferę i walkę o dobro ponad kibicowskimi podziałami. Posty i komentarze wyrażające nienawiść będą usuwane.

Patronat Lechia.net

KIM JEST MATEUSZEK?

Mateusz jest 6-letnim chłopcem mieszkającym w Trójmieście. W jego krótkim życiu dotknęło go kilka poważnych chorób. Przebył ciężkie zapalenie mózgu, po którym wystąpił u niego niedowład nóżek i prawej ręki, rozpoznano u niego zahamowanie wzrostu - tzw. Zespół Iugr oraz zachorował na cukrzycę typu I. Dodatkowo, w ostatnim roku stwierdzono u niego również zespół nerczycowy oraz przebył leczenie wysokimi dawkami sterydów. Każda z tych chorób sama w sobie stanowi duże obciążenie i ogromny wysiłek leczniczy. Mateuszek wymaga intensywnej i długotrwałej rehabilitacji oraz stałego i kosztownego leczenia hormonem wzrostu, insuliną i sterydami.

NA CO ZBIERAMY?

Na pokrycie kosztów leczenia w jak największym stopniu - prezentują się one następująco:

  • Turnusy rehabilitacyjne - 5500 zł 1x/kwartał
  • Fizjoterapia - 360 zł/miesiąc
  • Terapia EEG-BIOFEEDBACK - 320 zł/miesiąc
  • Hormon wzrostu - 1400 zł/kwartał
  • Wizyty lekarskie, badania - 250 zł/miesiąc
  • Sensory, wkłucia do pompy insulinowej - 580 zł/kwartał
  • Insulina, lekarstwa - 200 zł/miesiąc
  • Planowane konsultacje w specjalistycznym ośrodku Londynie w Orthotic Consultancy w Wielkiej Brytanii z zakupem ortez na nogi - 15000 zł (bez kosztów przelotu)

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora