Popularny w Gdańsku "Dzidek" zajął wraz z legendą gdańskiej Lechii Romanem Koryntem ex aequo 1. miejsce w Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Piłkarzy 70-lecia klubu, który zorganizowała Lechia Gdańsk wspólnie z Miastem Gdańsk.

 

- To wyróżnienie to dla mnie wielki zaszczyt. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali na mnei głos. Jestem szczęśliwy, bo we wszelkich plebiscytach bywałem drugi, trzeci. Teraz mam przyjemność cieszyć się ze wspólnej wygranej obok tak znakomitego zawodnika jak Roman Korynt. Z Lechią mam same piękne wspomnienia, kibice na Traugutta nigdy na mnie nie gwizdali, nawet gdy zagrałem słabszy mecz. W Gdańsku jest wszystko czego potrzebuje piłka: wspaniały stadion, wspaniali kibice. Brakuje tylko gry w europejskich pucharach. Właśnie tego życzę Lechii na 70. urodziny - powiedział Puszkarz.

 

Zdzisław Puszkarz to znakomity pomocnik, który występował w Lechii w latach 1968 - 1981, a także w 1987 - 1988. Dla "Dzidka", który w Lechii rozegrał 340 spotkań wierność Biało-Zielonym barwo była i jest najważniejszą wartością w karierze sportowca. Puszkarz aż czterokrotnie był wybierany najlepszym piłkarzem Wybrzeża, a w 2011 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

 

 

Czytaj więcej. Cały artykuł znajdziesz tu

 

 

 

Wyniki Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Piłkarzy 70-lecia Lechii

 

 

 

Źródło: sport.trojmiasto.pl/lechia.pl/własne