lechia

Trener Wisły, Michał Probierz, na swojej pierwszej przedmeczowej konferencji w roli szkoleniowca Białej Gwiazdy pytany był o to, w jaki sposób chce zaskoczyć Lechię Gdańsk. „Myślę, że Lechia już jest zaskoczona” – odpowiedział szkoleniowiec, nawiązując do swojego wczorajszego objęcia funkcji pierwszego trenera Wisły.

„Po konsultacjach z ludźmi, którzy przygotowywali zespół do tej rundy wiem, że jest on dobrze przygotowany i będziemy chcieli to podkreślić w sobotnim meczu. Trudno nagle wszystko pozmieniać. Nie robię rewolucji, bo w rewolucji się ginie. Chcemy poprawić i usprawnić pewne sprawy, ale to jest teoria. Praktyka przyjdzie w sobotę o 18:00” – zaznaczył Probierz. Dodał, że drużyna do Gdańska wybiera się po zwycięstwo. „Dla mnie kluczową rzeczą jest wygrywać w każdym meczu, w każdym treningu, w każdej rzeczy, którą robię. Chciałbym to również zaszczepić piłkarzom” – podkreślił nowy szkoleniowiec Białej Gwiazdy. „Mam nadzieję, że uda się przekonać zawodników do ciężkiej pracy i realizacji założeń taktycznych, dzięki którym narzucimy swój styl przeciwnikowi” - dodał.

Probierz cały  czas nie ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Dopiero w Gdańsku zobaczy Sergeia Pareikę i Osmana Chaveza, którzy wracają z meczów swoich reprezentacji narodowych. Z urazami zmaga się natomiast Michał Czekaj i Michael Lamey. „Mam jeszcze dwa znaki zapytania w drużynie, czy zawodników uda się doprowadzić do stu procent sprawności” – powiedział trener, ale pytany, o kogo chodzi, nie chciał tego wyjawić. „Trener zawsze stara się coś ukryć, bo inni trenerzy też czytają gazety i zawsze ktoś coś ciekawego może się dowiedzieć i wyczytać” – tłumaczył się Probierz. Nowy trener Białej Gwiazdy często zresztą unikał odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Zapytany, czy zna przyczyny słabszej postawy Wisły i wie, co poprawić w jej grze, odpowiedział jedynie: „Wiem, ale nie powiem”.

Trener zdementował też pojawiające się dzisiaj w mediach doniesienia o tym, że dogadał się co do przywrócenia do drużyny Patryka Małeckiego. „Na razie nie widziałem się z właścicielem, mam nadzieję spotkać się z nim po jego powrocie do kraju. W związku z tym pojawiające się dzisiaj w mediach doniesienia są nieprawdziwe” – zaznaczył Probierz. „Dla mnie kluczowe jest, jak poukładać skład, a nie czy Patryk Małecki wróci do zespołu” – uciął potem temat trener.

M. Górski
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: własne / wisla.krakow.pl