Rozmowa z piłkarzem Pogoni Szczecin Ricardo Nunesem.

Jak wrażenia po pierwszym treningu w Pogoni?

- Czuję się dobrze. Jestem szczęśliwy, że odbyłem dzisiaj pierwsze zajęcia. Wczoraj miałem długą podróż do Szczecina, więc odczuwam lekkie zmęczenie.

Dlaczego odszedłeś ze swojego poprzedniego klubu – Levskiego Sofia?

- Nie zgadzałem się na pewne rzeczy, które tam robili. Nie mogę mówić zbyt wiele o tym, ale ja i innych 6 czy 7 zawodników z zagranicy opuściło Levskiego, ponieważ nie zgadzaliśmy się z wieloma sprawami, które tam się działy.

Dlaczego wybrałeś Pogoń jako kolejny klub w swojej karierze?

- To była dobra szansa dla mnie by przyjechać do Polski. Poziom ligi polskiej wzrasta. Wszyscy mówili mi, że Pogoń to fajna i stabilna drużyna. To świetne miejsce dla mnie.

Wiedziałeś coś o Polsce przed przyjazdem?

- Całkiem dużo. Zagrałem pierwszy mecz w swojej drużynie narodowej w Polsce. Grałem także wiele springów z polskimi drużynami, kiedy byłem zawodnikiem słowackiej Ziliny. Wiem sporo rzeczy, ponieważ mam kilku kolegów, którzy grali w Polsce.

Znałeś wcześniej Bruno Loureiro?

- Nie. Tego Bruno poznałem dopiero teraz. Znałem innego Bruno, który grał w Widzewie. Chodzi mi o Bruno Pinheiro. Inny mój znajomy to Manuel Curto, który w ostatnim sezonie grał w Zagłębiu. Z Juniorem, który kiedyś grał w Legii, występowałem razem na Cyprze. Niektórzy z moich kolegów grają teraz w Zawiszy. Regularnie sprawdzałem, co dzieje się w lidze polskiej.

Jakiś czas temu byłeś na testach w Lechii Gdańsk. Możesz powiedzieć dlaczego nie podpisałeś tam kontraktu?

- To zostało jasno przedstawione w gazetach. Przeszedłem wszystkie testy i podobne sprawy. Byłem na stadionie, aby wszystko sfinalizować, ale powiedzieli, że nowy właściciel wstrzymuje transfer. Więc nie mogliśmy dojść do porozumienia.

Przychodząc do Pogoni stawiasz przed sobą jakieś cele?

- Moje cele na dzisiaj to pracować najmocniej, jak się da każdego dnia, żeby dojść do formy. Po pierwsze muszę dojść do dobrej dyspozycji fizycznej i pomagać zespołowi w każdym meczu. Próbować zaliczać  spotkanie za spotkaniem. To ważne by iść taką drogą. Skupiać się na tym, aby działać krok po kroku, tak aby wszystko poszło dobrze mi, drużynie i aby zbudować dobrą relację z kolegami.

Co było dotychczas twoim największym sukcesem w karierze?

- Grałem w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii i dorosłej RPA.  Sądzę, że to bardzo ważne dla mnie i w ogóle dla piłkarzy zagrać w reprezentacji. Uczyłem się futbolu w wielkimi klubie portugalskim – Benfice. Każdy krok mojej kariery był istotny, ale te wymienione są największe.

Jak wygląda twoja forma fizyczna. Jest szansa abyś zagrał już w Gdańsku?

- Nie sądzę, bym mógł zagrać w Gdańsku, ponieważ to nie byłoby dobre dla mnie i dla zespołu. Mógłbym teraz powiedzieć, że mogę zagrać, ale wiem, że jeżeli zrobiłbym tak, to podjąłbym ryzyko w stosunku do siebie i drużyny. Potrzebuje nieco czasu, żeby wystąpić w meczu.

Na koniec powiedz, na jakiej pozycji na boisku czujesz się najlepiej?

- Mogę grać jako lewy obrońca lub lewy pomocnik.

Historia spotkań z Pogonią Szczecin

Źródło: pogonszczecin.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora