- Będziemy chcieli w Pucharze Polski zajść jak najdalej. Oba te zespoły są do pokonania - tak skomentował losowanie par 1/16 Pucharu Polski Bogusław Kaczmarek w rozmowie z Lechia.pl.

Piłkarze Lechii rozgrywki w Pucharze Polski zainaugurują 11 sierpnia. Na wyjeździe zagrają ze zwycięzcą pary Bogdanka Łęczna – Stomil Olsztyn. Oba kluby obecnie występować będą w rozgrywkach I ligi. Ekipa z Olsztyna to aktualny beniaminek zaplecza ekstraklasy. W minioną sobotę Lechia miała okazję zmierzyć się ze Stomilem właśnie w meczu kontrolnym. Trudno jednak teraz wskazać na zdecydowanego faworyta meczu Bogdanka - Stomil.

Bez względu na to, z kim wypadnie Lechii zagrać, ta rywalizacja będzie miała dodatkowy smaczek dla trenera Biało-Zielonych Bogusława Kaczmarka. Wszak przed kilkoma laty szkoleniowiec z powodzeniem pracował zarówno w Stomilu, jak w Łęcznej.

- Grać trzeba z każdym, kogo nam los przydzieli. A jeśli mamy zmierzyć się ze Stomilem lub Bogdanką, to odświeżę swoje znajomości i sympatie w tych klubach i miastach – śmieje się trener Kaczmarek. – Będziemy chcieli w Pucharze Polski zajść jak najdalej. Oba te zespoły są do pokonania. Niemniej do pierwszego gwizdka sędziego można wskazywać zdecydowanego faworyta, a i tak boisko wszystko weryfikuje. Bądźmy jednak dobrej myśli i czekamy na mecz pucharowy, który będzie też przetarciem przed rozpoczęciem zmagań ligowych – dodał szkoleniowiec Lechii.

Źródło: własne / lechia.pl