10 kolejek za nami. Lechia na drugim miejscu w tabeli.

Biało-zieloni mają tyle samo punktów co Jagiellonia i nie okupują pierwszego miejsca tylko ze względu na gorszy stosunek bramek. Co stoi za tym sukcesem? Zdradza to gość Piłkarskiego Wtorku w Radio Gdańsk - Jakub Wawrzyniak.

Zimą, po przyjściu trenera Piotra Nowaka, klub z Gdańska przeszedł prawdziwą odmianę, wiosną zaczął wygrywać mecz za meczem i gdyby nie potknięcie w ostatnim meczu sezonu z Cracovią, udałoby się awansować do europejskich pucharów. W rundzie jesiennej Lechia nie zwolniła tempa i również w większości meczów zdobywa 3 punkty.

Piotr Nowak - to trenera wymienia się jako głównego architekta zwycięskiej passy. Piłkarze przyznają jednak, że tych elementów składających się dobrze grającą Lechię, jest znacznie więcej. Należą do nich m.in. spotkania z psychologiem sportowym.

Jak podkreśla Jakub Wawrzyniak, spotkania z nim dodają piłkarzom pewności siebie, bez której trudno osiągać sukcesy.

- O piłkarzach grających na najwyższym poziomie mówimy często, że cechuje ich niezwykła pewność siebie. Jeśli ta pewność siebie ma tak olbrzymi wpływ na grę, to również trzeba o to zadbać. Kiedyś słyszałem nawet określenie, że pewność siebie to połowa sukcesu, ale przecież trening piłkarski skupiony jest na zajęciach typowo piłkarskich. Pewność siebie była kiedyś zaniedbywana, teraz zwraca się na to dużą uwagę. My jesteśmy już po kilku spotkaniach z psychologiem - tłumaczy Wawrzyniak.

Przeczytaj cały wywiad

Źródło: Radio Gdańsk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora