Porażką 0:2 z Górnikiem Zabrze piłkarze Lechii Gdańsk zakończyli występy w ekstraklasie w sezonie 2012/2013.

- Wszyscy liczyliśmy na wygraną, ale coś poszło nie tak... - przyznał po spotkaniu napastnik Lechii Adam Duda.

- Nikt nie wyobrażał sobie, że będziemy kończyć sezon w takich nastrojach. Każdy z chłopaków liczył na zwycięstwo. W ostatnich czterech meczach graliśmy naprawdę przyzwoicie i wyniki też były pozytywne [Lechia zremisowała z Ruchem i GKS Bełchatów oraz wygrała z Widzewem Łódź i Zagłębiem Lubin]. Wszyscy liczyliśmy na wygraną, ale coś poszło nie tak i znowu przegraliśmy z Górnikiem 0:2, tak jak było to w rundzie jesiennej. Bardzo szkoda tego meczu - mówił smutny Duda.

Gdańszczanie sezon zakończyli z fatalnym bilansem zaledwie trzech wygranych spotkań przed własną publicznością. Wygrywając z Lechem Poznań, Widzewem Łódź i Koroną Kielce powtórzyli osiągnięcie z poprzednich rozgrywek, kiedy również tylko trzy razy zwyciężyli na PGE Arenie.

Zobacz tabelę Ekstraklasy 2012/13 uwzględniającą tylko mecze "u siebie"

- Nie mam pojęcia, dlaczego więcej meczów wygraliśmy na wyjeździe, a u siebie nam nie szło. Na pewno nie jest tak, że u siebie wychodzimy na boisko i nam się nie chce grać, czy przegrywamy specjalnie. Na pewno taka sytuacja w przyszłości nie powinna nam już się zdarzyć. Mamy nauczkę, bo gdybyśmy dołożyli do naszego dorobku taką samą liczbę punktów, jaką przywoziliśmy z wyjazdów, to bylibyśmy w pierwszej trójce. A tak to pozostaje nam ósme miejsce na koniec rozgrywek - podkreślił napastnik Lechii.

Źródło: sport.trojmiasto.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora