lechia

Za dwa dni zostanie rozegrany pierwszy historyczny mecz na PGE Arenie Gdańsk. Z tej okazji zadaliśmy prezesowi Lechia-Operator Błażejowi Jenkowi, kilka pytań dotyczących stadionu jak i dystrybucji biletów.

Ile zostało zakupionych zarówno biletów jak i karnetów?

Ponad 15 tysięcy, a do wydrukowania mamy jeszcze zamówienia grupowe, fankluby oraz gości.

Przy stadionie wiele kibiców jest zbulwersowanych tym, że trzeba stać w kolejce niemal godzinę czasu aby kupić bilet. Czy nie dałoby rady otworzyć więcej kas, aby zwiększyć komfort dokonania zakupów przez kibiców ? Jak widać trzy kasy to stanowczo za mało.

Z każdym dniem staramy się ulepszać działanie systemu. Zwiększamy również ilość kas oraz wydłużamy czas pracy poszczególnych stanowisk. Niestety jesteśmy uzależnieni od dostawców systemu biletowego, kontroli dostepu, płatności bezgotówkowych czy monitoringu, którzy jeszcze nie skończyli integracji systemów i nie zakończyli w całości swoich prac. Do tego dochodzą próby energetyczne prowadzone przez wykonawców, co często wpływa na awarię serwerów. Kolejnym problemem było zapewnienie komunikacji systemu stadionowego z serwerami Ekstraklasy. Za kilka dni wszystko powinno działać w wariancie bliskim do docelowego.

Przechodząc przy stadionie, w okolicy bramo furt można zauważyć, że niektóre płytki nie trzymają się podłoża. To samo tyczy się niektórych studzienek, które bujają się, gdy się po nich chodzi. Czy takie uwagi zostały już przekazane do Biegu 2012?

Oczywiście. We wszystkich komisjach odbiorowych są nasi przedstawiciele. Nawet najdrobniejsze usterki zostały wyspecyfikowane i podlegać będą naprawie.

Kiedy zostaną otwarte wszystkie pomieszczenia gastronomiczne i biznesowe?

Poziom miejsc biznesowych z restauracją oraz loże zaczną działać w dniu meczu. Sukcesywnie odbieramy również kioski gastronomiczne. Na dzisiaj możemy uruchomić czternaście, a niewykluczone że wykonawca do meczu zdąży przekazac nam kolejne. Poczekąć będziemy musieli jedynie na otwarcie pubu. Wymaga on sporej przebudowy aby prezentował standard nas zadowalający.

Na jakie imprezy mogą liczyć mieszkańcy Trójmiasta i jakie macie Państwo już zaakceptowane/ zarezerwowane na PGE Arena?

Nie liczymy oczywiście meczu otwarcia Lechii oraz reprezentacji Polski. Do końca roku skupiamy się na wydarzeniach biznesowych. Konferencje, szkolenia, sympozja. W ostatni weekend sierpnia zagoszczą też u nas rolkarze w ramach rozgrywanego na stadionowym torze Pucharu Świata. Większe wydarzenia odbywać się będą po turnieju Euro. Do tej pory ciężko było zaplanować jakikolwiek duży event, gdy nie wiadomo było kiedy stadion zostanie oddany.

Czy policja będzie obecna podczas meczów? Po wydarzeniach w Białymstoku odnieść można wrażenie, że policja zamiast pomagać ochronie, nie potrzebnie swoim zachowaniem prowokowała kibiców.

Otrzymaliśmy pismo potwierdzające, że przedstawiciele policji będą obecni zarówno na terenie imprezy, jak również na terenie bezpośrednio przyległym do PGE Areny.

Skąd wynikają rozbieżności w ilościach miejsc na stadionie? Dotychczas była mowa o 44000 krzesełek na EURO, później o 41 tysiącach, a ostatnio w prasie przeczytać można było, że mamy 35 000?

Podawane są różne wartości. Z obsługą lub bez. Wszystkie fotele lub tylko te, które można udostępnić do sprzedaży. Nie zawsze wliczane są miejsca prasowe i dla osób niepełnosprawnych. Pojemność dla meczów Lechii to 40.609. W przypadku buforów lub zamknięcia sektora gości ta liczba będzie jeszcze niższa.

Jak wygląda kwestia parkingów przy stadionie? Kto będzie miał tam wjazdówki? W jakiej cenie będzie można je nabyć?

Wciąż trwają pracę nad oddaniem systemu parkinowego. Zasady jego funkcjonowania podamy gdy będzie gotowy.

Czy ceny gastronomi będą takie jak na dniu otwartym?

Rozmawiamy z naszym partnerem firmą Sports Hospitality odpowiadającą za catering na całym stadionie. Zwróciliśmy się z prośbą aby ceny i oferta były dostosowane do oczekiwań kibiców.

 

Źródło: Własne