lechia

"W przekroju całego meczu byliśmy lepszym zespołem" - powiedział po wygranym 2:1 meczu z Bogdanką Łęczna trener Lechii - Bobo Kaczmarek.

Trener Lechii Gdańsk - Bogusław Kaczmarek: - Bardzo mnie cieszy to zwycięstwo odniesione w pierwszym pojedynku o stawkę. Od ok. 60. minuty gry dominowaliśmy na boisku i mieliśmy przewagę. Oczywiście Bogdanka też miała swoje sytuacje, ale w przekroju całego meczu byliśmy lepszym zespołem. Nie ustrzegliśmy się też błędów, ale piłka jest grą błędów, a balsamem na nie wynik i awans do kolejnej rundy. To co boli to uraz Sebastiana Małkowskiego. Nie wiemy jeszcze dokładnie co mu jest, ale może się okazać, że czeka go przynajmniej kilka tygodni przerwy. W Łęcznej, gdzie spędziłem sporo czasu zostałem bardzo miło przyjęty, spotkałem też kilku przyjaciół sprzed lat, tym bardziej cieszę się, że wywalczyliśmy tu awans.

Trener Bogdanki Łęczna - Piotr Rzepka: - Spotkanie cechowała duża kultura piłkarska, oba zespoły chciały grać w piłkę- Moi podopieczni są obecnie na etapie zgrywania, szykujemy się do startu w lidze. Oczywiście chcieliśmy wygrać z Lechią, ale też muszę powiedzieć, że taki mecz z zespołem z ekstraklasy jest dla moich zawodników bezcenna lekcją. Cóż, nie udało się, a decydującym moim zdaniem momentem była 55. minuta, kiedy padło wyrównanie dla zespołu z Gdańska. Wcześniej prowadziliśmy i mogliśmy grać z kontry, a po stracie bramki było wiadomo, że mecz ułoży się już inaczej.

Źródło: własne / lechia.pl