Danijel Aleksić sześć lat temu był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Europie czytamy na sportowefakty.pl.

Serb, który trafił do Lechii wytłumaczył, jaki błąd popełnił na starcie kariery sportowej.

Michał Gałęzewski: Wcześniej grałeś w dużo lepszych ligach, niż T-Mobile Ekstraklasa. Dlaczego wybrałeś akurat ofertę z Polski?

Danijel Aleksić: Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Oferta z Lechii była dobrą opcją. Pojawiła się tuż po sezonie, a ja chciałem znaleźć klub najszybciej, jak to tylko możliwe. Ważne dla mnie było to, by przejść z nową drużyną okres przygotowawczy przed startem ligi. Dodatkowo w Lechii są moi rodacy i będzie mi łatwo zaadaptować się do gdańskiego klubu. Chcę, by to był dla mnie nowy start w nowej lidze. Wiem, że Lechia to duży klub, mający świetny stadion. Chcę tu grać i jestem zadowolony z tego, że tu się znalazłem.

Profil Danijela Aleksica

W Polsce narzeka się na poziom piłki nożnej, ale jeśli chodzi o same stadiony, chyba nie mamy się czego wstydzić?

Widziałem bardzo dużo stadionów w Europie, ale niewiele jest takich, jak PGE Arena Gdańsk. To duży obiekt i dla mnie to zaszczyt grać na nim.

Celem Lechii jest zajęcie miejsca w pierwszej trójce T-Mobile Ekstraklasy...

Zobaczymy jak to się potoczy. Dużo zależy od okresu przygotowawczego. Trzeba tutaj iść krok po kroku. Widzę, że w Lechii jest wielu młodych zawodników i to dobrze. Jak uda nam się start ligi, wszystko będzie możliwe.

Przeczytaj cały wywiad

Źródło: sportowefakty.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora