Po sześciu kolejkach drugiej grupy B klasy TLG Gdańsk prowadzi w tabeli z 15 punktami na koncie. Kolejne zwycięstwo, klub stworzony przez kibiców biało-zielonych, osiągnął ostatnio w Klukowie przy ul. Radarowej, gdzie wygrał z miejscowym  UKS-em 4:0.

Rafał Kosznik, Maciej Kostrzewa, Krzysztof Brede czy Janusz Melaniuk to zawodnicy, którzy przed laty grali w pierwszym zespole Lechii Gdańsk, a obecnie realizują się w weekendy na boiskach B klasy. Do aktywności zachęceni zostali m.in. przez Macieja Kalkowskiego, trenera zespołu Tylko Lechia Gdańsk. Dzięki doświadczeniu byłych zawodowców, młody zespół notuje świetne wyniki w rozgrywkach B klasy.

Debiutancki sezon 2023/2024 rozpoczął się dla TLG znakomicie. Po sześciu kolejkach ekipa z Traugutta (na historycznym stadionie miejskim rozgrywa domowe mecze w B klasie) jest na czele stawki. Przegrała do tej pory tylko raz na początku września – 2:3 z rezerwami Stoczniowca Gdańsk.

Sportowo projekt zapoczątkowany przez kibiców Lechii rozwija się bardzo dobrze. Meczom przy Traugutta towarzyszy rodzinna atmosfera i pogawędki, które możliwe są przy okazji wspólnego grilla.

Kibice z Gdańska, będą mieli okazję przekonać się na własne oczy o sportowych ambicjach TLG już w nadchodzącej kolejce. W niedzielę, 1 października o godz. 19 rywalem biało-zielonych będzie GTS Juszkowo. Goście na wyjazdach nie cieszyli się jeszcze w tych rozgrywkach ze zdobytych punktów. Wiadomo jednak, że każda seria musi się kiedyś zakończyć.

źródło: R.Rusiecki / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora